Kościół pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Hrubieszowie ? Kościołem Jubileuszowym

 

Ojciec Święty Franciszek bullą „Misericordiae vultus” ( oblicze miłosierdzia) ogłosił Nadzwyczajny Rok Święty Miłosierdzia, który będzie trwał od 8 grudnia br. do 20 listopada 2016 r.

Zgodnie z wolą Ojca Świętego w trzecią Niedzielę Adwentu, tj. 13.12.br. w katedrach i kościołach o szczególnym znaczeniu zostaną otwarte Drzwi Święte. Symbolizują one Chrystusa – Bramę Miłosierdzia.

Decyzją Księdza Biskupa Zamojsko – Lubaczowskiego, kościół parafialny pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Hrubieszowie ( koszary)  został ogłoszony Kościołem Jubileuszowym.

Z okazji Roku Miłosierdzia papież ogłosił możliwość uzyskania odpustu dla każdego, kto odbędzie pielgrzymkę do takiego kościoła, w którym są otwarte Drzwi Święte. Moment ten powinien zostać połączony z sakramentem pojednania, z modlitwa w intencji Ojca Świętego, wyznania wiary oraz spełnienie czynów miłosierdzia.

W  niedzielę, 13.12.br. o godz. 9.30 ks. prałat Andrzej Puzon wraz z kapłanami i ludźmi zgromadzonymi na Mszy św.  dokonał   otwarcia Drzwi Świętych. Codziennie o godz. 16.30 odbywać się będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia oraz osobiste modlitwy wiernych.

Wprowadzeniem w Rok Miłosierdzia są rekolekcje adwentowe o Bożym Miłosierdziu, które od niedzieli ( 13.12.br.) do wtorku prowadzi misjonarz pracujący w Gruzji  ks, kanonik Jerzy Piluś.

Serdecznie zapraszamy

                                                                                                                    ks. A. Puzon

 


Msze święte:

w niedziele - 800, 930, 1100, 1215, 1700
w dni powszednie - 700, 1700


Kancelaria parafialna:

w dni powszednie - 800 - 900,  1530 - 1630