VI Niedziela Zwykła

1. Dziś VI Niedziela Zwykła. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Dziś na Sumie z racji Święta MB z Lourdes modlitwy w intencji chorych z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia. Zapraszamy chorych, ludzi starszych na w/w modlitwy. Kończą się ferie zimowe dla dzieci i młodzieży. Od przyszłej niedzieli Msze św. w ich obsłudze. Taca dzisiejsza jest przeznaczona na WSD naszej diecezji.
2. We wtorek kończy się karnawał. Wszelkie imprezy rozrywkowe należy zakończyć przed północą. Nie ma w Wielkim Poście żadnego pozwolenia na zabawy. Nawet urodziny, czy święto kobiet nie upoważniają nas do złamania postu. Przypominamy o tym zwłaszcza młodym i tym, którzy odpoczywają w sanatoriach.
3. W Środę Popielcową rozpoczynamy Wielki Post. Ten czas poprzez modlitwę, uczynki pokutne i czynną miłość bliźniego przygotowuje nas do Świąt Wielkanocnych. Okres Wielkiego Postu na charakter pokutny. Dziękujemy w tym czasie Bogu za dar wiary i chrzest święty. W Środę Popielcową obowiązuje nas post ścisły: jakościowy i ilościowy. Obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W tym dniu spożywamy 3 posiłki, w tym jeden do syta. Rodzice powinni się zatroszczyć, aby również dzieci, choć one nie są obowiązani postem, były wprowadzone w ducha autentycznej pokuty. Nabożeństwo z posypaniem głów popiołem będzie odprawione o godz. 8.00, 9.30, 17.00 a w Dziekanowie o 16.00. Wierni w tym dniu bardzo licznie przychodzą do Kościoła. Prosimy, aby w ten dzień zachować trzeźwość. 
4. W Wielkim Poście w piątek będą odprawiane Drogi Krzyżowe. O godz. 15.30 dla dzieci i mieszkańców wsi, a o godz. 17.00 dla młodzieży i mieszkańców miasta. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w Dziekanowie będzie odprawiane o godz. 16.00. Na życzenie wiernych od czwartku będzie o godz. 16.00 odprawiana Droga Krzyżowa prowadzona przez wiernych. W piątek będą przewodniczyć księża. Gorzkie Żale będą odprawiane w niedziele po Sumie, aby mieszkańcy wsi mogli wziąć w nich udział. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych.
5.  Od dzisiaj do soboty będzie trwał Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zachęcamy do modlitwy i abstynencję za uzależnionych i ich rodziny.
6. W przyszłą niedzielę po Sumie zebranie rodziców dzieci klas III w sprawie I Komunii Św. Serdecznie zapraszamy rodziców na spotkanie.
7. Przyjmujemy zapisy na pielgrzymkę do Ziemi Świętej na początku czerwca.
8. Pod chórem tygodnik „Niedziela” z ciekawymi informacjami, zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
9. Wszystkim solenizantom i jubilatom przekazujemy najlepsze życzenia. Modlimy się za nasze rodziny, dzieci i młodzież. Pod twoją obronę…

Msze święte:

w niedziele - 800, 930, 1100, 1215, 1700
w dni powszednie - 700, 1700


Kancelaria parafialna:

w dni powszednie - 800 - 900,  1530 - 1630