I Niedziela Wielkiego Postu

1. Dziś I Niedziela Wielkiego Postu. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Po Sumie Gorzkie Żale i zebranie rodziców dzieci klas III w sprawie I Komunii św. Obecność obligatoryjna.
2. Wielki Post jest dla chrześcijan czasem szczególnego zamyślenia się nad misterium Krzyża. To Chrystus Powiedział: „kto chce iść za mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech mnie naśladuje”. Niech w ciągu tych 40 dni starczy nam czasu, aby rozważać cenę miłości, jaką zapłacił Chrystus za mnie i za ciebie. Rekolekcje Wielkopostne będą u nas od 11 do 14 marca, które poprowadzi Dyrektor Wydziału Nauki Chrześcijańskiej Kurii Metropolitarnej z Lublina.
3. Polska pobożność wykształciła jedyna w świecie formę medytacji męki i śmierci Jezusa Chrystusa. Gorzkie Żale i Droga Krzyżowa. Dziękujemy tym, którzy byli w ubiegły piątek na Drodze Krzyżowej o godz. 15.30 lub 17.00 albo w Dziekanowie. Stanowczo za mało było dzieci i młodzieży. Kto nie umie współczuć Chrystusowi, ten nie umie współczuć człowiekowi. Błagamy rodziców, aby dołożyli wszelkich starań, dając sami dobry przykład dzieciom i młodzieży. Laicyzacja i ateizacja życia współczesnego polega na zaniechaniu praktyk religijnych i modlitewnych. W przyszły piątek o 17.00 Drogę Krzyżową poprowadzą więźniowie Zakładu Karnego. Jest zaproszenie na ekstremalną Drogę Krzyżową – szczegóły na plakacie w gablocie.
4. Bardzo dziękuję Państwu Dubienko za piękna dekorację z racji Wielkiego Postu, dziękuję też Pani Sowierszenko za gazetkę wielkopostną do gabloty parafialnej.
5. W przyszłą II niedzielę Wielkiego Postu tradycyjnie zbiórka ofiar na dzieło pomocy misjom tzw. Ad Gentes.
6. Od III Niedzieli Wielkiego Postu 4 marca rozpoczynamy konferencje przedmałżeńskie. W tą też niedzielę będzie poświęcenie książeczek dzieciom klas III.
7. Jeszcze raz zwracamy się z gorącym apelem do tych, którzy chcieliby pojechać w czerwcu do Ziemi Świętej. Prosimy o pilne zgłoszenie swoich nazwisk, wszak im dłużej będziemy odkładać wyjazd będzie drożej i nie zawsze są wolne bilety na przelot. Niech ten tydzień będzie decydujący w zapisy.
8. Prasa katolicka do nabycia pod chórem.
9. Zakończmy Mszę św. modlitwą do św. Jana Pawła II polecając naszą parafię i nasze intencje: Św. Janie Pawle II pomóż nam pokonać nasze lęki, naucz mężnego zmierzania się z przeciwnościami życia. Daj nam odwagę wiernego trwania w powołaniu. W chwilach trwogi daj usłyszeć Jezusowe słowa: Nie lękaj się. Niech Twoja modlitwa wyprosi nam łaskę niesienia naszych krzyży razem z ukrzyżowanym Jezusem. Amen. Któryś za nas cierpiał rany…

Msze święte:

w niedziele - 800, 930, 1100, 1215, 1700
w dni powszednie - 700, 1700


Kancelaria parafialna:

w dni powszednie - 800 - 900,  1530 - 1630