III Niedziela Wielkiego Postu

1. Dziś III Niedziela Wielkiego Postu. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Msza św. dla młodzieży z ich obsługą o 9.30 a dla dzieci o godz. 11.00. Na tej Mszy św. dzieciom klas III poświęcimy książeczki do I Komunii św.
2. Najważniejszym zadaniem w tym świętym czasie jest nasze nawrócenie. Nawrócenie ma się dokonywać przede wszystkim w naszym sercu. Pomagają nam w tym Rekolekcje Wielkopostne, które rozpoczniemy za tydzień. Rekolekcje będzie prowadził Ks. Krzysztof Gałan z Kurii Metropolitarnej w Lublinie. Bracia i Siostry gorąco i serdecznie Was zapraszamy na rekolekcje. Prosimy rodziców o mobilizację w rodzinie i wobec dzieci i wobec siebie. Może warto zaproponować swoim starszym sąsiadom, że zaprosimy ich do swojego samochodu i podwieziemy do Kościoła. Zwracamy się z prośbą do naszej młodzieży, która uczy się w drugiej części miasta, aby wzięli udział we Mszy św. wieczorowej o 18.30. W przyszłą niedzielę porządek Mszy św. w tradycyjnym porządku, z tym, że młodzież bardzo prosimy na swoją Mszę św. o 9.30 a dzieci o 11.00. Msza św. w Dziekanowie o 14.00. Proszę Was Drodzy Parafianie – otwórzmy Chrystusowi drzwi naszych serc, naszych rodzin, naszych domów, szkół i zakładów pracy. To działa łaska Boża uzdrawiająca to co w nas zniszczone jest przez grzech, co zostało zaniedbane przez obojętność, duchowe lenistwo w niejednej rodzinie. A może jeszcze bardziej to, co zostało zniszczone w tych, których tutaj wśród nas nie ma. Już od dawna wydają się być jak uschła gałąź tego drzewa, którym jest Kościół, żywe Ciało naszego Pana Jezusa Chrystusa. Prosimy chorych i Was wszystkich o modlitwę w intencji X. Rekolekcjonisty i naszej Parafii.
3. Zapraszamy w piątek na Drogę Krzyżową o godz. 15.30 – dla dzieci i mieszkańców wsi, o 16.00 w Kaplicy i 17.00 dla młodzieży i mieszkańców miasta. Gorzkie Żale w niedzielę po Sumie.
4. Dziś konferencja przedmałżeńska po Mszy św. młodzieżowej. Zapraszamy do sali konferencyjnej.
5. Po chórem tygodnik „Niedziela” z ciekawymi artykułami, a w zakrystii są do nabycia „Baranki Wielkanocne” z czekolady i Paschaliki. Jest to akcja Caritas.
6. 17 marca odbędzie się akcja „makulatura na studnię” jako pomoc dla Afryki. 16 marca wieczorem można będzie na parkingu składać ładnie powiązaną w tzw. słupki makulaturę, którą od nas 17 marca zabiorą. Wesprzyjmy tą akcję.
7. W ramach rekolekcji będą zarówno dla dzieci jak i młodzieży spotkania z ciekawymi ludźmi. Spotkania będą w Szkole Podstawowej nr 2. Bardzo prosimy o poważne potraktowanie tych spotkań.
8. W Niedzielę Palmową odbędzie się zlot młodzieży Ziemi Hrubieszowskiej i Droga Krzyżowa ulicami miasta do kościoła św. Mikołaja.
9. Będziemy wdzięczni za dary do kuchni, wszak będzie nas dużo księży na spowiedzi.
10. W Czasie rekolekcji kancelaria nieczynna z wyjątkiem sytuacji losowych.
11. Zbiórka ministrantów i lektorów w niedzielę o godz. 15.00.
12. Dziękujemy Panu Zygmuntowi Śliwińskiemu i Zenonowi Szwaczkiewiczowi za pracę przy kościele.
13. 19 marca w Uroczystość św. Józefa przyjmujemy intencje na Mszę zbiorową na godz. 17.00.
14. Obejmijmy modlitwą naszego Rekolekcjonistę, całą Parafię, Solenizantów, a także kobiety z racji Święta Kobiet. Zapraszamy niewiasty w środę na Nowennę, którą odprawimy w ich intencji.

Msze święte:

w niedziele - 800, 930, 1100, 1215, 1700
w dni powszednie - 700, 1700


Kancelaria parafialna:

w dni powszednie - 800 - 900,  1530 - 1630