IV Niedziela Wielkiego Postu

1. Dziś IV Niedziela Wielkiego Postu – nosi nazwę „Laetare” - radości. Symbolem tego jest różowy ornat, w którym ubrany jest celebrans, a ołtarz może być ozdobiony kwiatami. Bóg jest źródłem radości i wiernej Miłości. Dziś groszem ofiarnym wspieramy KRZ.
2. W naszej Parafii rozpoczęły się Rekolekcje Wielkopostne, które prowadzi ks. dr  Krzysztof Gałan. Chrystus zaprasza każdego z nas upominając : „Cóż pomoże człowiekowi choćby cały świat zyskał, a na duszy swojej szkodę poniósł. Weźmy w tych rekolekcjach udział i uczyńmy wszystko, aby nasi domownicy z nich skorzystali. Apel ten kierujemy do żon, matek i sióstr. O modlitewne wsparcie prosimy chorych i cierpiących. W poniedziałek, wtorek i środę porządek Mszy św. z naukami o 8.30, dla dzieci o 10.00, dla młodzieży o 12.00, dla mieszkańców Dziekanowa o 15.00, dla mężczyzn o 17.00 w poniedziałek, dla kobiet we wtorek o 17.00, dla młodzieży pracującej i uczącej się poza naszą parafią o godz. 18.30. Spowiedź w poniedziałek i wtorek. W środę zakończenie rekolekcji. Młodzież gimnazjum i szkół średnich będzie miała spotkania z ciekawymi ludźmi w Szkole Podstawowej nr 2 na ul. Żeromskiego o godz. 10.00, a później o 12.00 Msza św. z nauką dla nich. Dzieci po Mszy św. o 10.00 będą miały spotkania w szkole o godz. 11.30. W poniedziałek, wtorek i środę autobus będzie dowoził wiernych do Kościoła z Osiedla Lipice przez lu. Bat. Chłopskich, Konopnickiej, Grotthusów i róg Nowego Osiedla o godz. 8.00 rano, a z Teptiukowa przez Świerszczów i Os. Jagiellońskie o 11.30. Po Mszy św. powrót.
3. W czasie rekolekcji kancelaria nieczynna z wyjątkiem sytuacji losowych.
4. Tradycyjnie w Niedzielę Palmową odbędzie się Msza św. o godz. 16.00, a później Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta. Serdecznie zapraszamy.
5. Zapraszamy w piątek na Drogę Krzyżową o 15.30 i 17.00 a w Dziekanowie o 16.00. Dziękujemy tym, którzy systematycznie uczęszczają na nabożeństwa wielkopostne.
6. Pod chórem tygodnik „Niedziela” z ciekawymi informacjami.
7. 17 marca wspomagamy makulatura Misje św. tzw. „Woda dla Afryki”. Makulaturę składamy na parkingu od piątku wieczorem.
8. W zakrystii są do nabycia paschaliki na Wielkanoc oraz baranki czekoladowe. Jest to akcja Caritas. Prosimy o wsparcie. Bardzo też serdecznie dziękujemy za wszelkie dary do kuchni oraz za ofiary na urządzenie Grobu Pańskiego.
9. Przyjmujemy intencje z racji św. Józefa na Mszę św. zbiorową na godz. 17.00.
10. Obejmijmy modlitwą  naszego Ojca Rekolekcjonistę, dzieci i młodzież całą Parafię.  Któryś za nas cierpiał rany…

Msze święte:

w niedziele - 800, 930, 1100, 1215, 1700
w dni powszednie - 700, 1700


Kancelaria parafialna:

w dni powszednie - 800 - 900,  1530 - 1630