III Niedziela Wielkanocy

1. Dziś III Niedziela Wielkanocy, nadal przeżywamy okres radości płynącej z faktu Zmartwychwstania Chrystusa. Poczujmy się wszyscy zaproszeni do bliskiego przebywania ze Zmartwychwstałym, które najlepiej realizuje się przez nasz udział w Eucharystii. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Po sumie zebranie rodziców dzieci klas III. Dziękujemy tym, którzy przyjmują Chrystusa do swojego serca. Kto nie był u spowiedzi na Wielkanoc, to Kościół przypomina, iż jest stosowny czas na spowiedź i Komunię św. wielkanocną.

2. Na mocy decyzji Konferencji Episkopatu Polski w trzecią Niedzielę Wielkanocy we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest Niedziela Biblijna i rozpoczyna się Tydzień Biblijny. Zachęcamy do lektury Pisma św. i rozważania Słowa Bożego.

3. Dzisiejsza niedziela jest również Ogólnopolską Niedzielą modlitw za kierowców i wszystkich poruszających się na drogach. Niech nasza wspólna modlitwa zaowocuje rozwagą, większym rozsądkiem i mądrością w czasie naszych pieszych, rowerowych czy samochodowych wojaży. Będziemy prosili Boga za wstawiennictwem św. Krzysztofa na Mszy św. o 9.30, gdzie dokonamy poświęcenia pojazdów.

4. W jednej ze swoich homilii bł. Ks. Jerzy Popiełuszko powiedział: „Bóg nigdy nie zrezygnuje ze swoich dzieci, nawet z takich, które stoją do Niego plecami. I dlatego każdy ma szansę. Choćbyś po ludzku przegrał całkowicie, jeszcze masz czas. Zbliż się, ogarnij, podźwignij. Zacznij od nowa. Spróbuj budować na tym, co w tobie jest z Boga. Spróbuj, bo życie jest tylko jedno”. Jakże głębokie i ważne słowa skierowane do każdego wieku życia człowieka.

5. W przyszłą niedzielę na Mszy o godz. 9.30 modlimy się w intencji maturzystów naszych szkół o błogosławieństwo w egzaminach i dalszym życiu. Zapraszamy zarówno chodzących do szkoły na terenie naszej parafii, jak i poza parafią. Zapraszamy rodziców, nauczycieli i wychowawców. Młodzież niech przystąpi do spowiedzi, aby prosić Ducha Świętego o dar mądrości i rozumu.

6. Oddaliśmy do renowacji i pozłocenia 6 kielichów i mniejszą monstrancję. Czas robi swoje. Codziennie są używane, różne naloty i wpływy toksyczne, chemiczne robią swoje, iż one pociemniały. Nie godzi się w takich kielichach czy monstrancji sprawować kultu religijnego. Posadziliśmy bratki przy kościele, a także iglaki. Zapłaciliśmy w tym tygodniu podatek 3884 zł. Bardzo dziękujemy za ofiary złożone w kopertach na potrzeby kościoła z racji życzeń świątecznych.

7. Trwa przygotowanie dzieci klas III do I Komunii Świętej. Spotkanie z dziećmi w piątek o godz. 15.00 i w sobotę o godz. 9.00. Obecność dzieci obligatoryjna. Dziś po Sumie zebranie z rodzicami dzieci I Komunijnych.

8. 24 kwietnia organizowany jest kurs kierownika wycieczek szkolnych oraz kurs wychowawcy i kierownika wypoczynku dzieci i młodzieży. Zgłoszenia w zakrystii.

9. Prasa katolicka do nabycia pod chórem. 

10. Obejmijmy modlitwą naszą Ojczyznę, naszą Parafię, dzieci I Komunijne, młodzież maturalną oraz nasze rodziny. Pod Twoją obronę...


 


Msze święte:

w niedziele - 800, 930, 1100, 1215, 1700
w dni powszednie - 700, 1700


Kancelaria parafialna:

w dni powszednie - 800 - 900,  1530 - 1630