XI Niedziela Zwykła

 1. Dziś XI Niedziela Zwykła. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Zbliżają się wakacje. Pragniemy podziękować księżom, katechetom, nauczycielom za pracę w roku szkolnym i katechetycznym, młodzieży i dzieciom. Zespołowi „Lechici” młodzieżowemu i dziecięcemu, na ręce Pana Leszka, za obsługę liturgii w ciągu całego roku szkolnego na Mszy św. o 9.30 i 11.00, podczas uroczystości kościelnych i patriotycznych. Dziś o godz. 11.00 obsługę mają przedszkolaki.

 2. We wtorek Pani Ewa Misztal - katechetka organizuje pielgrzymkę do Sanktuarium Maryjnego w Krasnobrodzie dzieci, które przyjęły po raz pierwszy w tym roku Komunię św.

 3. We wtorek 19 czerwca w Zamościu jest Dzień Ministrantów. O godz. 9.30 Msza św., a o godz. 11.00 rozgrywki sportowe na obiektach OSiR.

 4. W czwartek o godz. 16.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania.

 5. W piątek zakończenie roku szkolnego. O godz. 8.00 Msza św. zapraszamy rodziców, dyrekcje szkół, nauczycieli, pracowników szkół, dzieci i młodzież na Mszę św., aby podziękować Bogu za cały rok nauki.

 6. Za tydzień nasz doroczny Odpust Parafialny ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Odpust rozpoczniemy w sobotę Mszą św. na cmentarzu grzebalnym o godz. 18. Kazanie wygłosi ks. Patryk Obszyński. Serdecznie wszystkich zapraszamy na Mszę św. i różaniec wspominkowy, który rozpoczniemy o 17.30. prosimy o uprzątnięcie swoich grobów i zaproszenie wiernych innych parafii na Mszę św. na cmentarzu. Nasi Księża będą zbierać wypominki przy Kaplicy i przy grobie zmarłych z rodziny Zinów.

 7. W niedzielę Uroczystą Sumę odprawi JE Ks. Bp Stanisław Szyrokoradiuk. Zapraszamy wszystkich na Sumę. Rozesłaliśmy zaproszenia do parafii hrubieszowskich jak i z naszego dekanatu. Będzie piękna oprawa Zespołu „Lechici”, Orkiestry Wojskowej, lektorów, młodzieży. Zgotujmy Księdzu Biskupowi piękną owację. W niedzielę porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę z wyjątkiem Mszy św. o godz. 11, której nie będzie , chrztu udzielamy na Mszy św. o 9.30. zapraszamy dzieci do sypania kwiatków. Będziemy wdzięczni za dary do kuchni. Prosimy mieszkańców u. Dwernickiego, Żeromskiego i przyległych o dekorację domów flagami.

 8. W niedzielę Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Jest to również dzień imienin Biskupa Seniora Jana Śrutwy. Ks. Biskup był i jest bardzo życzliwy dla Hrubieszowa, często nas odwiedzał i odprawiał tu Msze św. i głosił okolicznościowe homilie i kazania. Otoczmy Czcigodnego Solenizanta darem modlitwy.

 9. Przyjmujemy zapisy na pielgrzymkę doroczną na Odpust Ku Czci Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny do Krasnobrodu, na nocne nabożeństwo, wyjazd o godz. 17.00 – 1 lipca. Księża biskupi zachęcają do udziału w pielgrzymkach, odpowiedzmy pozytywnie na ten apel pasterzy. Zapraszamy.

 10. Ks. Stanisław wyjeżdża dziś z młodzieżą KSM i uczestnikami Konkursu wiedzy o bł. Karolinie i św. Stanisławie Kostce do Brukseli, jako nagroda dla najzdolniejszej młodzieży.

 11. 18 czerwca o godz. 11.00 uroczystości poświęcone 74. rocznicy bitwy pod Monte Cassino. Rozpoczęcie w kościele pw. Ducha Świętego. Szczegóły na plakacie.

 12. Dziękujemy ogrodnikom za posadzenie kwiatów. Szanujmy ich pracę i nasz wydatek finansowy. Dziękujemy rodzicom dzieci Komunijnych za trzeci świecznik.

 13. Prasa katolicka do nabycia pod chórem.

 14. Obejmijmy modlitwą naszych Gości, Parafian, nauczycieli, katechetów i wychowawców, dzieci szkolne, młodzież, solenizantów, wśród nich Bpa Jana, jubilatów.


Msze święte:

w niedziele - 800, 930, 1100, 1215, 1700
w dni powszednie - 700, 1700


Kancelaria parafialna:

w dni powszednie - 800 - 900,  1530 - 1630