XII Niedziela Zwykła

1. Dziś XII Niedziela Zwykła. Witamy i pozdrawiamy wakacyjnych Gości. W naszej Parafii Odpust ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy – Patronki naszego Wieczernika. Nabożeństwo centralne – Suma – o godz. 12.00, której będzie przewodniczył JE KS. Bp Stanisław Szyrokoradiuk z Donbasu. Msza św. w obsłudze młodzieży, wojska, orkiestry i Zespołu „Lechici”. Porządek Mszy św. o godz. 8, 9.30, 12 i 17, a w Dziekanowie o godz. 9.00. Nie ma dziś Mszy św. o godz. 11.00.

2. W piątek Uroczystość Apostołów Piotra i Pawła. Dzień modlitw w intencji Ojca św. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Msze św. o 8, 9.30 i 17 a w Dziekanowie o 16.00. odpust w parafii Moniatycze. O godz. 17.00 Msza św. w intencji ks. Pawła z racji imienin.

3. Zbliża się odpust w Krasnobrodzie ku czci Matki Bożej Jagodnej. Organizujemy wyjazd autobusem 1 lipca o godz. 17.00 na nocne nabożeństwo, przewidziany powrót ok. 3 nad ranem, koszt pielgrzymki 25 zł. Są jeszcze wolne miejsca.

4. W przyszłą niedzielę taca na Wyższe Seminarium Duchowne naszej Diecezji. Zachęcamy do modlitwy w intencji nowych powołań.

5. Niech młodzież zaplanuje swój udział w tzw. „Rekolekcjach w drodze” do Częstochowy w miesiącu sierpniu. Wtedy odbywa się piesza pielgrzymka na Jasną Górę.

6. Dziękuję ks. Wikariuszom, Panu Leszkowi i Zespołowi „Lechici”, Pani kościelnej Asi, naszym Ogrodnikom, młodzieży za pomoc w organizacji Odpustu Parafialnego. Bardzo dziękuję Pani Katarzynie Dubienko i jej mężowi za dar wykonania dekoracji. Dziękuję niezawodnemu i pracowitemu Panu Zygmuntowi Śliwińskiemu, Panu Zenonowi Szwaczkiewiczowi oraz oraz Andrzejowi Kotko za pracę przy kościele. Urzędowi Miasta za scenę, dziękuję za dary do kuchni, Państwu Wojczukom, Pirogowiczom, Muzyczukom, Kazimierzowi i Krystynie Lebiedowicz, Państwu Giergielom, Kuczmarom, Pani Sowierszenko za gazetkę do gabloty parafialnej.

7. W gablocie jest program pielgrzymki na Litwę oraz terminy wpłat. Zainteresowanych prosimy o przeczytanie w/w planów podróży.

8. Prasa katolicka do nabycia pod chórem.

9. Przypominamy, iż kancelaria parafialna jest czynna w dni powszednie od 8 do 9 i od 15.30 do 16.30. Toalety są w pierwszej części Domu Parafialnego. Dziękujemy  też straganiarzom za folklor odpustowy.

Obejmijmy modlitwą ks. Biskupa, naszych Gości, Parafian, dzieci, młodzież, przygotowujących się do sakramentu bierzmowania, solenizantówi jubilatów tego tygodnia.


Msze święte:

w niedziele - 800, 930, 1100, 1215, 1700
w dni powszednie - 700, 1700


Kancelaria parafialna:

w dni powszednie - 800 - 900,  1530 - 1630