XIV Niedziela Zwykła

 
 1. Dziś XIV Niedziela Zwykła. Witamy i pozdrawiamy wakacyjnych Gości i Parafian. Cieszymy się, iż nawiedzając domy rodzinne modlicie się w naszym Wieczerniku Cywilno- Wojskowym. Wielu z Was jest związanych z tym Kościołem przez Chrzest św., I Komunię św., Bierzmowanie czy Sakrament Małżeństwa. Warto po latach wrócić do tych przeżyć i do tego miejsca. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę o godz. 8, 9.30, 11, 12.15 i 17, a w Kościele Filialnym w Dziekanowie o 9.00.

 2. Dziś na Sumie – prymicyjna Msza św. ks. Marka Kurzydłowskiego z ul. Ogrodowej. O godz. 11.45 uroczyste wyjście prymicjanta z domu i procesjonalne przejście do Kościoła. Zapraszamy do udziału w tej procesji i do modlitwy w intencji prymicjanta.

 3. Dziękujemy za pracę w organizacji tej Mszy św., zwłaszcza Państwu Dubienko za dekorację, Panu Śliwińskiemu i Zenonowi Szwaczkiewiczowi za dekorację trasy, Zespołowi Lechici na ręce Pana Leszka, Pani Kościelnej, ministrantom, lektorom.

 4. Trwają zapisy na pieszą pielgrzymkę z Zamościa do Częstochowy w dniach 2-14 sierpnia. Są to wspaniałe „Rekolekcje w drodze”. Zachęcamy młodych do udziału.

 5. Zwracamy się z gorącym apelem do rodziców o większą troskę o dzieci i młodzież w okresie wakacyjnym. Niech uczestniczą w niedzielnej Mszy św. Bardzo często w tym czasie młodzież atakują różni ludzie z sekt, odciągają od Boga i Kościoła. Często robią tzw. „wodę z mózgu”. Bądźmy czujni w tym czasie i zwracajmy na to uwagę.

 6. Przypominamy naszym Gościom o obecność w naszym Kościele relikwii łącznie z obrazem św. Jana Pawła II. Zachęcamy do modlitwy przez wstawiennictwo naszego świętego rodaka, jak też zachęcamy do codziennej modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego jako owoc Roku Miłosierdzia i Kościoła stacyjnego oraz do wpisywania podziękowań i próśb na kartkach, gdy razem modlimy się w każdą środę na nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 7. W gablocie jest program pielgrzymki na Litwę oraz terminy wpłat. Prosimy o wpłatę 200zł, wszak musimy zarezerwować hotele. Zainteresowanych prosimy o przeczytanie w/w planów podróży.

 8. W ostatnim czasie dokonaliśmy częściową wymianę rynien w Domu Parafialnym , wszak już przeciekały i woda zalewała ściany budynku.

 9. W przyszłą niedzielę Odpust w Parafii pw. Św. Mikołaja, a w sobotę o godz. 18 Msza św. na cmentarzu grzebalnym.

 10. Na urlopie przebywa ks. Stanisław. W najbliższym czasie na urlop udaje się Pan Organista Leszek.

 11. 20 lipca jest w naszym mieście Święto Policji. O godz. 9.00 w naszym Kościele odprawi Mszę św. ks. Biskup Ordynariusz dr Marian Rojek. Policja serdecznie zaprasza na Mszę św.

 12. Prasa katolicka do nabycia pod chórem. Przypominamy, iż kancelaria parafialna jest czynna w dni powszednie od godz. 8.00 do 9.00 i od 15.30 do 16.30.

 13. Na nowennie 11-lipca będziemy się modlić za pomordowanych Polaków na Wołyniu.

 14. Obejmijmy modlitwą naszych gości, parafian, dzieci, młodzież, solenizantów i jubilatów tego tygodnia oraz pomordowanych Polaków na Wołyniu. Pod Twoją obronę…

 


Msze święte:

w niedziele - 800, 930, 1100, 1215, 1700
w dni powszednie - 700, 1700


Kancelaria parafialna:

w dni powszednie - 800 - 900,  1530 - 1630