XVIII Niedziela Zwykła

1. Dziś XVIII Niedziela Zwykła. Witamy i pozdrawiamy wszystkich naszych wakacyjnych Gości i Parafian. Rozpoczął się miesiąc sierpień. W tych dniach łączymy się duchowo z pielgrzymami, którzy z różnych miejsc Ojczyzny podążają na Jasną Górę. Zachęcamy do oglądania Apelu Jasnogórskiego w TV TRWAM. Z naszej parafii poszła na pielgrzymkę ładna grupa żołnierzy. Modlimy się, aby szczęśliwie dotarli do tronu Królowej Polski.

2. Żniwny krajobraz i zapach koszonego zboża kojarzą się nam z powszednim chlebem – podstawą naszej egzystencji. Modlimy się za naszych rolników o zdrowie i dar dobrej pogody. Chrystus Pan mówi o sobie: „Jam jest Chleb Życia”. Łamiąc jeden chleb wprowadzamy jedność najpierw wśród obecnej wspólnoty, a potem wszędzie tam, gdzie będziemy się znajdować.

3. Trwa czas urlopów i wakacyjnego wypoczynku m.in. ks. Pawła i Pani Kościelnej. Powrócił z urlopu Pan Leszek. Bardzo dziękujemy paniom za posługę sprzątania kościoła i placu kościelnego. Czynią to z wielkim poświęceniem. Odwdzięczamy się darem modlitwy na Nowennie. Polecamy się i w tym tygodniu. Dziękujemy za wykoszenie trawy Panu Zygmuntowi Śliwińskiemu, a Pani Sowierszenko za gazetkę.

4. Jesteśmy po odpuście ku czci MB Anielskiej w Dziekanowie. Dziękuję ks. Krzysztofowi z Werbkowic za wygłoszone Słowo Boże i Mszę św. Dziękuję mieszkańcom za piękne przygotowanie Kościoła i cmentarza na ręce Pana Sołtysa. Było nas 11 księży. Dziękuję mieszkańcom za obsługę liturgii i za piękne udekorowanie trasy.

5. Każdy dom rodzinny, a zwłaszcza rodzice wyciskają na swoich dzieciach, czy wnukach znamię wiary. Ono przejawia się przez udział we Mszy św., ale też w pamięci o zmarłych dziadkach, rodzicach, chrzestnych. Jeżeli my sami nie przekażemy tego dobrego zwyczaju, przykładu, to i o nas nikt nie będzie pamiętał. Zarośnie nasza mogiła chwastem i niepamięcią.

6. Jadących na pielgrzymkę na Litwę prosimy już o dalszą wpłatę 500 zł. i zasugerowanie, kto z kim chce spać w pokojach.

7. Prasa katolicka do nabycia pod chórem.

8. Obejmijmy modlitwą naszych Gości, Parafian, pielgrzymów, dzieci i młodzież, rodziców, za tych, którzy sprzątają kościół oraz za naszych zmarłych. Pod Twoją obronę...


 


Msze święte:

w niedziele - 800, 930, 1100, 1215, 1700
w dni powszednie - 700, 1700


Kancelaria parafialna:

w dni powszednie - 800 - 900,  1530 - 1630