XXII Niedziela Zwykła

1. Dziś XXII Niedziela Zwykła i I Niedziela miesiąca. W naszej Parafii Święto Dziękczynienia za chleb. Msza św. o godz. 11.00. Dziś nie będzie Mszy św. o godz. 12. 15. Msze zamówione na 11 i 12.15 będą odprawione o godz. 17.00. Dziś taca na WSD. Za tydzień Dożynki diecezjalne w Krasnobrodzie.

2. Witamy i pozdrawiamy dzieci i młodzież szkolną oraz nauczycieli i wychowawców, którzy jutro rozpoczną nowy rok szkolny na Mszy św. o godz. 8.00. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli, wychowawców. Od przyszłej niedzieli powracamy do przed wakacyjnego porządku nabożeństw w naszej parafii. Msza wieczorna od jutra o godz. 17.00. W niedzielę Msza św. dla młodzieży o godz. 9.30 w ich obstawie. Na tę Mszę św. zapraszamy młodzież pracującą, szkół średnich i gimnazjów oraz młodzież do bierzmowania. Dla dzieci Msza św. o godz. 11.00 w ich obstawie. Prośba do rodziców, aby nie zatrzymywać dzieci na zewnątrz świątyni. Jest to inny rodzaj uczestnictwa. Dzieci i młodzież będą otrzymywać odpowiednie karty uczestnictwa w liturgii. Przypominamy iż dzieci klas IV, młodzież do bierzmowania oraz klasy maturalne odprawiają obligatoryjnie I Piątki miesiąca. Wyżej wymienieni dostaną odpowiednie książeczki.

3. Ks. Paweł Obirek (ks. Paweł II) przejmuje wszelkie agendy pracy duszpasterskiej po ks. Pawle Głowiku- czyli ministranci, lektorzy, Legion Maryi i młodzież do bierzmowania. Ks. Paweł Obirek będzie uczył w Zespole Szkół Nr 2, czyli Podstawówka i Gimnazjum

Ks. Paweł Głowik przejdzie to pracy katechetycznej w Zespole Szkół Nr 3 i Nr 4 – Szkoły Średnie. Ks. Paweł będzie odpowiedzialny za duszpasterstwo młodzieży i obsługę Mszy młodzieżowej oraz do pomocy administracyjnej w parafii.

4. W sobotę Święto Narodzenia NMP, a w tradycji polskiej zwane Świętem Matki Bożej Siewnej. Msza św. z poświęceniem ziarna siewnego o godz. 8, 9.30 i 17, a w Dziekanowie o godz. 16.00.

5. Część dzieci i młodzieży była u spowiedzi, ale wiele jeszcze nie było. Zapraszamy do spowiedzi, a rodziców prosimy o przypomnienie swoim dzieciom o rozpoczęciu roku z Bogiem.

6. Próba Zespołu Dziecięcego w sobotę o godz. 10.30 – po Mszy św.

7. Sąsiednie parafie wprowadziły rygor dla dzieci z klas III oraz młodzieży do bierzmowania, aby te sakramenty przyjmować w swoich parafiach, nie zależnie gdzie uczęszczają do szkół.

8. Bardzo dziękujemy już za organizację Dożynek. Dziękujemy Starostom – Państwu Barbarze i Jerzemu Pirogowiczom, wszystkim delegacjom z wieńcami, Zespołowi Lechici i Panu Leszkowi. Dziękuję Pani Jadwidze Piłat z HOSIRU za scenę , Państwu Dubienko za dekorację, naszym ogrodnikom za kwiaty i pielęgnacje kwiatów. Pani Beacie za kompozycje kwiatowe. Panu Śliwińskiemu i całej Jego grupie za troskę o estetykę trawnika, ministrantom, lektorom

Dziękuję bardzo serdecznie piekarni Pana Gietka za dostarczone pieczywo. Pani Halinie Kowalczyk i Januszowi Adamus za smaczny i świeży miód. Andrzejowi Hukowskiemu za prace remontowe kosiarki.

9. W tym tygodniu przypada I Piątek Miesiąca. Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa o godz. 7 i 17, w Dziekanowie o godz. 16. Od godz. 14 spowiedź dzieci i młodzieży.

10. W zakrystii są do nabycia kalendarze rolnicze- książkowe i na ścianę, a pod chórem prasa katolicka.

11. Organizujemy wyjazd młodzieży do Warszawy na tzw. Stadion młodych, który będzie miał miejsce 6 października na stadionie narodowym. Szczegóły na plakacie i stronie internetowej. Koszt 75zł. Zgłoszenia do ks. Pawła Głowika najpóźniej do 7 września, gdyż musimy zakupić bilety.

12. Obejmijmy modlitwą naszą parafię, rodaków, dzieci, młodzież szkolną, nauczycieli, wychowawców oraz zmarłych.


 


Msze święte:

w niedziele - 800, 930, 1100, 1215, 1700
w dni powszednie - 700, 1700


Kancelaria parafialna:

w dni powszednie - 800 - 900,  1530 - 1630