XXIII Niedziela Zwykła

1. Dziś XXIII Niedziela Zwykła. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę: 8.00, o 9.30 dla młodzieży. Na tą Mszę św. powinna przychodzić młodzież cywilno-wojskowa, gimnazjum, szkoła średnia i młodzież pracująca. Na godz. 11.00 zapraszamy dzieci szkolne i przedszkolaków. Suma o 12.15 i o 17.00. W Dziekanowie o godz. 9.00. Zwracamy się ponownie do rodziców z prośbą o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży we Mszy św. było od początki systematyczne. Wzrost wiary i kształtowanie wrażliwości moralnej nie dokonuje się okazjonalnie, ale przez systematyczne uczestnictwo we Mszy  św. niedzielnej. Dzieci i młodzież od dzisiejszej niedzieli otrzymują specjalne zeszyciki i karteczki. Prosimy o pobranie u księży po Mszy św.

3. W piątek 14 września Święto Podwyższenia Krzyża Św. Niech będzie to dzień szczególnego podkreślenia, iż Krzyż w naszym życiu zajmuje nadal szczególne miejsce. Otoczmy troską również przydrożne krzyże. Przy tej okazji bardzo dziękujemy za troskę o kapliczki i figury. Wiele z nich jest pięknie ozdobione, zasadzone kwiaty i porządek. W tym dniu prosimy o zapalenie świeczki przy Krzyżach.

4. Przypominamy o spotkaniach w Sali katechetycznej zarówno dzieci jak i młodzież. Ks. Paweł I zaprasza dzieci w środę na godz. 15.00, , młodzież z Oazy w piątek na godz. 17.00 (rozpoczęcie Mszą św), KSM w sobotę na godz. 17.00 (rozpoczęcie również Mszą św) W najbliższą sobotę planowany jest wyjazd młodzieży KSM na świętowanie 25-lecia powstania tejże grupy w naszej diecezji. Prosimy, aby ta młodzież jak najszybciej zgłosiła się do ks. Pawła I.

Paweł II zaprasza Legion Maryi w Środę po Mszy wieczorowej, ministrantów w sobote po Mszy św. wieczornej.

Pan Leszek zaprasza dzieci na próbę zespołu Lechici w sobotę o godz. 10.00.

5. Dziękujemy Pani Sowierszenko za kolejną gazetkę ze zdjęciami zrobionymi z Dożynek oraz dzieciom i młodzieży, którzy byli u spowiedzi na rozpoczęcie roku szkolnego.

6. 17 IX w poniedziałek będzie na cmentarzu Msza św. o godz. 10.00 z okazji napaści Sowietów na Polskę. Udział mają wziąć szkoły podstawowe i średnie.

7. Prasa katolicka do nabycia pod chórem.

8. Obejmijmy modlitwą naszą diecezję, kapłanów, dzieci, młodzież szkolną, rodziców, rolników, nauczycieli i wychowawców. Pod Twoją obronę...

 


 


Msze święte:

w niedziele - 800, 930, 1100, 1215, 1700
w dni powszednie - 700, 1700


Kancelaria parafialna:

w dni powszednie - 800 - 900,  1530 - 1630