XXIII Niedziela Zwykła ? Światowy Dzień Środków masowego przekazu

1. Dziś XXIII Niedziela Zwykła – Światowy Dzień Środków masowego przekazu. Naszą modlitwą obejmijmy pracowników mediów, zwłaszcza katolickich. Widzimy duże zmiany w niektórych programach, które są bardziej przyjazne i życzliwe ludziom wierzącym i Kościołowi. Dziękujmy Bogu za niedzielną Mszę św. Zwłaszcza w radio i TV, które ubogacają ludzi chorych i starszych.

Dziś ofiary zbieramy na katolickie media i nasze Katolickie Radio Zamość.

2. Porządek Mszy św. Jak w każdą niedzielę. Bardzo nam zależy na uczestnictwie młodzieży na swojej Mszy św. O godz. 9.30 w ich obstawie oraz dzieci na Mszy św. o godz. 11.00. Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa wewnątrz Kościoła. Bardzo dziękuję ks. Wikariuszom, katechetkom, panu Leszkowi z Zespołem oraz młodzieży i dzieciom za obsługę Mszy św. Przypominamy iż dzieci szkoły podstawowej oraz gimnazjum otrzymują kontrolki z niedzielnej Eucharystii i wklejają je do zeszytu. Młodzież do bierzmowania, która jeszcze nie złożyła odpowiedniej prośby o bierzmowanie, proszę aby taki druk prośby pobrać od księży w zakrystii lub kancelarii.

3. Jutro 79 rocznica napaści Sowietów na Polskę. O godz. 10.00 na Cmentarzu uroczysta Msza św. z ceremoniałem wojskowym w połączeniu z Apelem Poległych w wykonaniu naszego wojska. Serdecznie zapraszamy społeczność szkół oraz wojsko i żołnierzy Armii Krajowej, osoby prywatne jak i Sybiraków.

4. Dziś o 13.30 na Rynku odsłonięcie pomnika prof. Wiktora Zina oraz różne koncerty.

5. Przypominamy o spotkaniach w Sali katechetycznej zarówno dzieci jak i młodzież.

Ks. Paweł Głowik zaprasza dzieci w środę na godz. 15.00, , młodzież z Oazy w piątek na godz. 17.00 (rozpoczęcie Mszą św), KSM w sobotę na godz. 17.00 (rozpoczęcie również Mszą św)

Paweł Obirek zaprasza Legion Maryi w Środę po Mszy wieczornej, młodzież przygotowującą się do bierzmowania w piątek po wieczornej Mszy św., ministrantów i lektorów w sobotę po Mszy św. wieczornej.

Pan Leszek zaprasza dzieci na próbę zespołu Lechici w sobotę o godz. 10.00.

6. W przyszłą niedzielę po Mszy wieczornej zebranie rodziców dzieci klas III w sprawie I Komunii i poświęcenia różańców.

7. W zakrystii są do nabycia Kalendarze Rolnicze książkowe i ścienne, a pod chórem prasa katolicka.

8. Nasz 2 Pułk Rozpoznawczy zostaje wzmocniony młodym rocznikiem (20 X odbędzie się ich przysięga wojskowa).

9. Obejmijmy modlitwą dzieci, młodzież szkolną , rodaków, nauczycieli i wychowawców.


 


Msze święte:

w niedziele - 800, 930, 1100, 1215, 1700
w dni powszednie - 700, 1700


Kancelaria parafialna:

w dni powszednie - 800 - 900,  1530 - 1630