XXX Niedziela

1.Dziś XXX Niedziela, a w kalendarzu liturgicznym ostatnia niedziela października rokrocznie obchodzona jest jako rocznica poświęcenia własnego Kościoła parafialnego, czyli oddanie świątyni wyłącznie na własność Panu Bogu. Nasz Kościół ma przedziwną i trudną historię. przechodził różne wydarzenia ale dzięki Bogu dziś służy ludziom i jest przepięknym Wieczernikiem. Dziękujemy wszystkim za troskę o ten Kościół. Tutaj umacniamy naszą wspólnotę z Panem Bogiem i braćmi. Musimy zadbać o to, aby nasz parafialny Kościół cywilno -wojskowy ciągle piękniał. Jest tu wielu wspaniałych ludzi troszczących się o nasz Kościół.

2. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na budownictwo sakralne naszej diecezji. To już ostatnie dni nabożeństw różańcowych nie rozstawajmy sie jednak z różańcem. Zbliża się bowiem listopad miesiąc poświęcony pamięci zmarłych. Różaniec może się okazać nieocenioną pomocą, jaką możemy zaoferować drogim naszym sercom zmarłym. Genialny artysta włoski renesansu -Michał Anioł -we fresku zdobiącym Kaplicę Sykstyńską, przedstawiającym Sąd Ostateczny, namalował duszę wydobywaną różańcem z męki czyścowej. Oby ta twórcza wyobraźnia inspirowała także nas do niesienia pomocy duszom czyścowym.

3. W czwartek Uroczystość Wszystkich Świętych. W tych dniach będziemy porządkować groby swoich bliskich i modlić się za naszych zmarłych. Pamiętajmy zarówno o kulturze sprzątania, by nie rzucać śmieci na groby sąsiadów czy też pod drzewo. Są na śmieci ustawione kontenery. Zmarłym w darze wdzięczności zanieśmy dar Komunii Świętej, spowiedzi i modlitwy wypominkowej. Kartki wypominkowe składamy w naszym Kościele w zakrystii lub na cmentarzu w tradycyjnym miejscu przy grobie państwa Zinów. Porządek Mszy Świętych w Uroczystość Wszystkich Świętych tu w Kościele jest następujący: 800, 930 i 1700 , w Dziekanowie o godz.900, a na cmentarzu suma o godzinie 1200 w obsłudze naszej parafii. Zapraszamy do obsługi Mszy: ministrantów i zespół "Lechici".

4. W piątek przypada Dzień Zaduszny. Nasze zamyślenie o śmierci, przemijalności i o wieczności niech będzie okazją do odnowienia naszej wiary w rzeczy ostateczne, Sąd Boży i odpowiedzialność człowieka przed Bogiem za swoje czyny. Uczą nas o tym i przypominają groby naszych przodków, zwłaszcza tych, którzy swoje życie oddali, aby inni mogli żyć. Porządek Mszy Świętych u nas w Kościele o godzinie 700 i 1700 z Apelem za zmarłych. Prosimy zgłaszać zmarłych w zakrystii i przynosić ze sobą znicze, które w odpowiednim momencie zapalimy, a na cmentarzu w Dziekanowie o 1000.

5. Za zmarłych będziemy się modlili codziennie modlitwą różańcową w czasie koronki. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca, nabożeństwo do Serca Pana Jezusa o 1630 spowiedź podczas nabożeństwa i w ramach Mszy Świętej o godzinie 700 i 1700.

6. Dziękujemy Ks. Pawłowi, oraz katechetom, nauczycielom i młodzieży za pielgrzymkę maturzystów na Jasną Górę.

7. Prasa katolicka do nabycia pod chórem. W zakrystii są do nabycia kalendarze rolnicze książkowe i kalendarze Katolickiego Radia Zamość 2019.

8. Obejmijmy modlitwą naszą diecezję, parafię, kapłanów, rodziny dzieci, młodzież szkolną, maturzystów, oraz zmarłych. Pod twoją obronę.


Msze święte:

w niedziele - 800, 930, 1100, 1215, 1700
w dni powszednie - 700, 1700


Kancelaria parafialna:

w dni powszednie - 800 - 900,  1530 - 1630