IV Niedziela Adwentu

 1. Dziś IV Niedziela Adwentu. Na Mszy św. o godz. 11 poświęcenie figurek Dzieciątka Jezus oraz stroików świątecznych. W poniedziałek Msza św. o godz. 16.00. zapraszamy na w/w Mszę św. tych, którzy w samotności będą przeżywać Wigilię oraz tych, którzy w tym roku przeżywali śmierć swoich bliskich. To już tak blisko święta Narodzenia Pańskiego. Jak jesteśmy do nich przygotowani? Trzeba nam dobrze świętować Narodzenie Pańskie i te tajemnice wiary przyjmować czystym sercem. W bezbożnym świecie, który święta te chciałby sprowadzić do jedzenia i picia, my chrześcijanie mamy większy obowiązek ukazywania chrześcijańskich wartości i duchowych wymiarów tych Świąt.
 2. Najwspanialszym dniem i wieczorem roku jest Wigilia. W tym dniu obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Wśród szumu medialnego, że jakby nie obowiązywał nas już post, warto zaznaczyć, że II Synod Plenarny z 1999r określa i przypomina: „ Należy zachować wstrzemięźliwość od spożywania mięsa w Wigilię Narodzenia Pańskiego oraz we wszystkie piątki roku, z wyjątkiem takich, kiedy przypada uroczystość”. Niech więc nikt nie interpretuje tego przepisu inaczej. Obowiązują nas te same zasady jak do tej pory: na Wigilię spożywamy ryby i inne dania postne. To wspaniała i może jedyna okazja do odrodzenia, scalenia naszych, tak często zwaśnionych i skłóconych rodzin i wspólnot. Niech tej wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, fragment z Ewangelii św. Łukasza z 2 rozdziału: „O narodzeniu Pana Jezusa", łamanie się opłatkiem oraz śpiew kolęd. Poszanujmy zwłaszcza starszych rodziców, dziadków i znajomych. A może ktoś obok nas sam będzie spędzał Wigilię? Spróbujmy zaprosić do stołu jakąś osobę bezdomną, samotną, biedną. Zapalmy świecę, odmówmy dziesiątek różańca i łamiąc się opłatkiem, zachowajmy procedencję wieku, dzieci i młodzież zachęcamy, aby w ten dzień oderwali się od Internetu, gier komputerowych i poświęcili czas dla rodziny.
 3. Uroczystą Pasterkę odprawimy w Kaplicy o 22 a w Kościele parafialnym o 24, serdecznie zapraszamy naszych miłych Gości oraz wszystkich Parafian. Prosimy na Pasterkę Wojsko, Zespoły Wokalne oraz Liturgiczną Służbę Ołtarza. Zaprośmy też swoich przyjaciół i znajomych. Zespół wykona piękne kolędy, a Msza św. będzie z ceremoniałem świątecznym. Po Pasterce będzie pokaz sztucznych ogni.
 4. W dzień Narodzenia Pańskiego porządek Mszy św. o godz. 8, 9.30, 11, 12.15 i 17, w Kaplicy o godz. 12. Po każdej Mszy św. dzielimy się opłatkiem, tak jak jest to naszym zwyczajem parafialnym.
 5. W II dzień świąt 26 XII Uroczystość Św. Szczepana na Mszy św. o godz. 9.30 tradycyjnie Jubileusze Małżeńskie, a na Mszy św. 0 12.15 udzielamy Sakramentu Chrztu Świętego. Przyjmujemy jeszcze zgłoszenia w zakrystii i w kancelarii. Zachęcamy dzieci, wnuki do modlitewnej pamięci i o symbolicznym kwiatku. Taca z Pasterki przeznaczona będzie na „Fundusz Pomocy Matkom” będącym w szczególnej potrzebie.
 6. Trwa Nowenna przed Uroczystością Narodzenia Pańskiego, połączona z nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego 16.30.
 7. Przypominamy o odwiedzaniu strony internetowej naszej parafii: www.mbnp.rel.pl
 8. Dziękujemy młodzieży, Legionowi, Panu Śliwińskiemu, Dariuszowi Wysockiemu za strojenie kościoła i przygotowanie choinek i szopki, a Nadleśniczemu dr. Nagadowskiemu za świerki.
 9. Ksiądz Prałat był z paczkami świątecznymi we Włodzimierzu i Łucku. Dziękuje wszystkim za ofiarowane dary.
 10. Pod chórem można nabyć tygodnik „Niedziela” z modlitwą przy stole wigilijnym i ciekawymi informacjami, zachęcamy do czytania pracy katolickiej.
 11. Witamy i pozdrawia naszych studentów i wszystkich świątecznych Gości. Zapraszamy do skorzystania ze spowiedzi. Zapytajcie rodzice swoje dzieci będące z dala od domu rodzinnego, czy skorzystały ze spowiedzi na święta?
 12. W Uroczystość Św. Szczepana podamy porządek wizyty duszpasterskiej — Kolędy, ale na pewno zaczniemy od Nowego Osiedla 27 XII od godz. 10.00
 13. Pod chórem są nowe kartoteki dla tych, którzy wprowadzili się w mijającym roku, do naszej parafii. Weźmy i czytelnie wypełnijmy i niech leży na Stole a kapłan wizytujący zabierze. Kartoteka jest bardzo pomocna przy wydawaniu dokumentów parafialnych.
 14. Obejmijmy modlitwą dzieci, młodzież, studentów, Gości świątecznych, samotnych, chorych, przeżywających trudne chwile rozłąki z najbliższymi, tych, którzy będą święta przeżywali z dala od rodziny i przyjaciół. Pod twoją obronę...

Msze święte:

w niedziele - 800, 930, 1100, 1215, 1700
w dni powszednie - 700, 1700


Kancelaria parafialna:

w dni powszednie - 800 - 900,  1530 - 1630