I Niedziela, po Bożym Narodzeniu Uroczystość Świętej Rodziny z Nazaretu

1.Dziś I Niedziela, po Bożym Narodzeniu Uroczystość Świętej Rodziny z Nazaretu. To doskonała okazja żeby zwrócić uwagę na nasze rodziny. Szczególnie naszą myśl kierujemy do dzieci osieroconym, dzieciom z rodzin rozbitych dzieciom z domu dziecka, do rodzin nie pełnych nie mających własnego mieszkania. Trzeba nam się zapytać o stabilność moralną naszych rodzin.

Porządek Mszy jak w każdą niedzielę. Dziękujemy tym małżeństwom, które ostatnio przeżywały jubileusze małżeńskie.

2. W poniedziałek 31grudnia zakończenie Roku Pańskiego 2018. Z serc naszych dobywa się dziękczynienie Te Deum za wszystkie łaski jakie otrzymaliśmy. Ostatnie dni kończącego się roku to pora na zasadnicze refleksje i pytania na ile w minionym roku pogłębiło się we mnie rozumienie spraw Bożych. Czy przez ten rok doznałem dobrego wzrostu czy bardziej wychyliłem się ku sprawom wiecznym. Taki rachunek sumienia uczyniony być musi jeśli ten rok nie ma być dopisany do lat straconych.

3. Zakończmy ten rok modlitwą dziękczynną, przebłagalną i błagalną. O godzinie 17 będą odprawiane uroczyste Nieszpory, oraz Msza w Dziekanowie o 15.

4. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca porządek Mszy o 7 i 17. Do spowiedzi zapraszamy od 14 a Dziekanowie od 16, oraz w ramach Mszy o 7 i 17. W godzinach poranny odwiedzimy chorych.

5. W przyszła niedzielę Uroczystość Objawienia Pańskiego, a w tradycji polskiej nosi nazwę Trzech Króli porządek Mszy jak w każdą niedzielę. Na Mszach poświęcimy kredę i kadzidło. O godzinie 14 wyruszy spod naszego Kościoła Orszak Trzech Króli. Serdecznie zapraszamy zarówno dzieci młodzież i starszych do tego orszaku. Prosimy też właścicieli koni oraz wojsko do udziału. Jest wskazane aby przebrać się w specjalne stroje, między innymi założyć korony i inne elementy dekoracyjne. W Mszy o 12:15 weźmie udział Chór niech nas będzie jak najwięcej. W HDK jest przewidziany koncert kolęd. Podobny Orszak Trzech Króli wyruszy z Parafii Św. Ducha.

6. Trwa wizyta duszpasterska w naszej Parafii dziękujemy za życzliwość, pojazdy oraz ofiary na potrzeby Kościoła .

 

Program Wizyty Duszpasterskiej :

Poniedziałek: od godziny 8:30 ulice Konopnickiej Wiszniowa Orzeszkowa

Środa : od 8:30 ulica Chmielna 1ks. od 16 Unii Horodelskiej 2ks i 1ks blok 63

Czwartek: od 8:30 ulica Grotthusów 2ks od 16 Sikorskiego 1 ks Sobieskiego 1ks blok 43 i44

Piątek : 2ks Rubina i Jagiełło od 16 blok 61

Sobota: od 8:30 Dwernickiego 3 ks

 

7. 1 stycznia Nowy rok i zarazem Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze w porządku niedzielnym. Przez cały dzień będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu Zapraszamy od sumy do Mszy wieczorowej na adorację. To zaproszenie kierujemy do KŻR Legionu Maryi Lektorów Ministrantów KSM OAZ.

8. Przypominamy iż nasz Kościół parafialny należy do Kościołów jubileuszowych Miłosierdzia Bożego. Codziennie o 17 koronka. Codziennie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Dziękujemy P. Sowierszczenko za gazetkę świąteczną.

7. Prasa katolicka do nabycia pod chórem. Sanktuarium Matki Sokalskiej oraz władze miasta gminy i powiatu serdecznie zapraszają na Noworoczny Koncert Kolęd w wykonaniu Hliny Frackowiak w srode 2 stycznia o 18 :30 Wstęp wolny.


Msze święte:

w niedziele - 800, 930, 1100, 1215, 1700
w dni powszednie - 700, 1700


Kancelaria parafialna:

w dni powszednie - 800 - 900,  1530 - 1630