Niedziela Chrztu Pańskiego

  1. Dziś Niedziela Chrztu Pańskiego. Podziękujmy Panu Bogu za nasz Chrzest św. Modlimy się w intencji tych, którzy doprowadzili nas do włączenia w Kościół Święty, a więc rodziców, chrzestnych oraz Kapłanów, którzy nas ochrzcili. Warto zwrócić uwagę na wybór imienia dziecka. Powinniśmy wybierać imiona znane w historii biblijnej i Kościoła, bądź narodu. Nie może to być jakiś kaprys, pragnienie, oryginalność. Imię tworzy człowieka, jest jakby częścią osoby. Zaś już odrażające bywa używanie imion ludzkich dla nazywania zwierząt.

  2. Parę słów komentarza wymaga też sprawa rodziców chrzestnych. Powinni oni być praktykującymi katolikami, przystępującymi do sakramentów świętych i odznaczającymi się gorliwością w życiu religijnym. Chrzestni są świadkami wiary. Muszą więc sami ją posiadać i nią żyć. Aż dziwne jak niektórzy tego nie rozumieją, narzucając swoje wizje w kancelarii, wprawiając siebie i innych w rozdrażnienie. Chrzest jest zbyt ważną sprawą pomiędzy Bogiem a człowiekiem by przy okazji załatwiać jakieś śliskie sprawy. Pomyślmy czasem nad tym, gdy mamy wybrać rodziców chrzestnych i gdy na chrzestnych jesteśmy poproszeni.

  3. Zbliża się święto Babci i Dziadka. Pragniemy w niedzielę 20 stycznia modlitwą wyrazić wdzięczność dziadkom za pomoc w wychowaniu. Niech wnuki zaproszą swoich dziadków i babcie na Mszę św. o godz. 11:00, a sami przygotują wiersze i kwiaty. Zachęcamy naszych przedszkolaków do obsługi Mszy św. oraz do udziału w montażu słowno-muzycznym.

  4. W czwartek 17 stycznia – Kościół w Polsce obchodzi Dzień Judaizmu, a od piątku 18 stycznia rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan i potrwa do 25 stycznia.

  5. W sobotę 19 stycznia przypada dzień imienin Biskupa Mariusz Leszczyńskiego. Modlimy się za wszystkich solenizantów.

  6. Trwa czas wizyty duszpasterskiej w naszej parafii, która dobiega końca. Program wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu będzie następujący:

14 stycznia (poniedziałek)

od 8:30 – Dziekanów wieś i kolonia – 3 księży

od 16:00 – ul. Grabowiecka – 1 ksiądz

- ul. Długosza, Litewska – 1 ksiądz

- blok 29e – 1 ksiądz

15 stycznia (wtorek)

od 9:00 – ul. Cicha – 1 ksiądz

od 16:00 - ul. Króla Augusta – 1 ksiądz

- ul. Bartłomieja – 1 ksiądz

- ul. Komandora Krawczyka – 1 ksiądz

16 stycznia (środa)

od 9:00 – oś. Lipice – 1 ksiądz

od 16:00 – osiedle za Koszrami- 2 księży

Reja i pozostałe ulice

 

  1. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 17:00 wystąpi Zespół Góralski z koncertem charytatywnym. Chcemy tym koncertem wesprzeć fundusz pomocy dla człowieka dotkniętego ciężkim schorzeniem. Grupa koncertowa liczy 40 osób. Zapraszamy.

  2. Jeszcze raz zapraszamy 27 stycznia na godzinę 10:00 na Mszę św. transmitowaną przez TVP program 3. Prosimy, aby powiadomić swoje rodziny oraz znajomych. Msza św. będzie odprawiona z ceremoniałem wojskowym w rocznicę powstania 27 Dywizji Wołyńskiej Armii Krajowej.

  3. Obejmijmy modlitwą dzieci, młodzież maturalną, studentów i naszych dziadków. Ksiądz Prałat wyjechał na rocznicę śmierci swojej mamy.


Msze święte:

w niedziele - 800, 930, 1100, 1215, 1700
w dni powszednie - 700, 1700


Kancelaria parafialna:

w dni powszednie - 800 - 900,  1530 - 1630