II Niedziela Zwykła

  1. Dziś II Niedziela Zwykła. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Na Mszy św. o godz. 11:00 pragniemy objąć modlitwą Babcie i Dziadków z racji ich święta. Zapraszamy seniorów na tę Mszę św., a wnuki niech pamiętają o modlitwie i kwiatku dla swoich szczególnych opiekunów.

  2. Na Mszy św. o godz. 17:00 wystąpi Zespół Góralski z Cichego/Zakopanego z koncertem kolęd. Po Mszy św. przewidziany jest też koncert charytatywny tego zespołu. Ofiary, które będą zbierane są przeznaczone dla chorego żołnierza na jego leczenie.

  3. Kończy się tydzień ekumeniczny. Pamiętajmy, że prawdziwy Kościół jest zbudowany na fundamencie Apostołów, a Jego Kamieniem Węgielnym jest sam Jezus Chrystus. Starajmy się o utrzymanie jedności z Chrystusem i braćmi. Nie zapominajmy, iż każdy grzech, a nawet każda świadoma niedoskonałość godzi w jedność Chrystusowego Kościoła.

  4. Dobiegła końca Wizyta Duszpasterska. Z głębi serca pragniemy podziękować za bardzo życzliwe i poważne potraktowanie odwiedzin waszych domów przez kapłana. Dziękujemy tym, którzy po nas przyjeżdżali, przyjmowali nas posiłkiem, składali ofiary, a przede wszystkim tworzyli klimat tych odwiedzin. Dużo jest wspaniałych rodzin katolickich, ale nie brak też i „kąkolu”. Są tacy, którzy nie mają i nie chcą mieć kontaktu z Kościołem często go krytykując.

  5. W przyszłą niedzielę o godz. 10:00 z naszego Kościoła będzie transmitowana przez TVP program 3 Msza św. Nie będzie więc Mszy św. o godz. 9:30. Jest to kolejna promocja naszej parafii i miasta Hrubieszów. Będzie to Msza św. z ceremoniałem wojskowym, z Kompanią Honorową i żołnierzami 27 Dywizji Wołyńskiej Armii Krajowej. Zapraszamy wszystkich Parafian jak i Wołyniaków. Będzie piękna oprawa Mszy św. przez Młodzieżowy Zespół „Lechici” jak i dziecięcy. Pokażmy całemu regionowi Ziemi Lubelskiej, iż też w Hrubieszowie jest prężne środowisko katolickie. Prosimy was, aby Kościół nie świecił pustkami.

  6. Modlimy się za Papieża Franciszka i młodzież, która będzie przeżywała Światowe Dni Młodzieży w Panamie.

  1. Prasa katolicka do nabycia pod chórem.

  2. Wszystkim solenizantom oraz Babciom i Dziadkom składamy najlepsze życzenia.

    Obejmijmy modlitwą młodzież studencką zdającą egzaminy semestralne oraz dzieci i młodzież szkolną.


Msze święte:

w niedziele - 800, 930, 1100, 1215, 1700
w dni powszednie - 700, 1700


Kancelaria parafialna:

w dni powszednie - 800 - 900,  1530 - 1630