III Niedziela Zwykła

  1. Dziś III Niedziela Zwykła – ostatnia niedziela śpiewania kolęd i adoracji Bożonarodzeniowej. Zachęcamy do modlitwy przy żłóbku i do śpiewania kolęd. O godzinie 10:00 z naszego Kościoła będzie transmitowana Msza św. przez TVP program 3 na cały region lubelski połączona z obchodem 75 rocznicy powstania 27 Dywizji Wołyńskiej Armii Krajowej. Msza św. z ceremoniałem wojskowym z udziałem wszelkich mundurowych służb w oprawie zespołu „Lechici” młodzieżowego i dziecięcego. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

  2. Dzisiejsz niedziela, ostatnia niedziela stycznia tradycyjnie obchodzona jest w Kościele jako Światowy Dzień Trędowatych, ustanowiony w 1954 r. Wiemy, jak straszną chorobą w skutkach jest ta choroba. Starajmy się więc pomóc, aby dotknięci nią byli leczeni w poszanowaniu ludzkiej godności. Dziś na świecie trędowatymi opiekują się głównie chrześcijańscy misjonarze. Wspierajmy ich naszymi modlitwami i ofiarami.

  3. W sobotę – 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Ta pamiątka obrzędu, jakiemu – zgodnie z żydowskim prawem – w czterdziestym dniu po urodzeniu Pana Jezusa, poddali się Maryja i Józef. Zanieśli Dzieciątko do świątyni jerozolimskiej, aby przedstawić Je Panu Bogu i złożyć ofiarę. Msze św. o godz. 8:00, 9:30, 12:00 i 17:00, a w kaplicy o 12:00. Tego dnia na uroczystą liturgię przynosimy świece zwane gromnicami. Są one do nabycia w zakrystii. Zostaną one poświęcone, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwili trwogi i nieszczęść przypominały nam Pana Jezusa – Światłość Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia. Ks. Biskup Ordynariusz Marian Rojek obchodzi 13 rocznicę święceń biskupich.

  4. Z inicjatywy papieża św. Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmijmy osoby podejmujące służbę Panu Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Wesprzyjmy też materialnie borykające się z trudnościami klasztory i domy zakonne.

  5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i Kapłaństwa. W sobotę czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece naszą codzienność.

  6. W przyszłą niedzielę po Sumie zebranie rodziców dzieci klas III w sprawie I Komunii św.

  1. Prasa katolicka do nabycia pod chórem.

  2. Obejmijmy modlitwą dzieci, młodzież szkolną, młodzież studencką, solenizantów tego tygodnia oraz zmarłych. Pod Twoją obronę...


Msze święte:

w niedziele - 800, 930, 1100, 1215, 1700
w dni powszednie - 700, 1700


Kancelaria parafialna:

w dni powszednie - 800 - 900,  1530 - 1630