V Niedziela Zwykła

 1. Dziś V Niedziela w ciągu roku lturgicznego, która gromadzi nas przy stole Eucharystii. Pamiętajmy, że nikt z nas osobiście, ani nasza wspólnota parafialna nie jest w stanie pogłębić swojej wiary z Panem Bogiem bez Eucharystii. Dopiero tutaj karmiąc się przwdziwą miłością, każdy chrześcijanin uczy się ofiarnego życia. Wczytujmy się w Objawienie Boże zawarte w Piśmie Świętym i wsłuchujmy się w to, co mówi Kościół. Nie opuszczajmy więc Mszy św., bo jest to wielki dar Boga skierowany do nas. Jaka wspaniała jest u nas Msza św. młodzieżowa w ich obsłudze liturgicznej i wokalnej oraz Msza św. dla dzieci w ich obsłudze. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Taca zbierana jest na WSD.

 2. W poniedziałek przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Dokładnie tego dnia 1858 roku, cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o Niepokalanym Poczęciu, Matka Najświętsza objawiła się ubogiej pasterce Bernadecie Soubirous w Grocie Massabielskiej. Podczas 18 spotkań z Bernadetą Maryja wzywa do modlitwy oraz pokuty i prosiła, aby na miejscu objawień został zbudowany Kościół. Tak też się stało. Lourdes zasłynęło z licznych nawróceń i uzdrowień, stając się w krótkim czasie centrum kultu maryjnego we Francji. Dziś do Lourdes przybywają chorzy i pielgrzymi z całego świata. W przyszłą środę o godzinie 17:00, będzie odprawiona Msza św. w intencji chorych z udzieleniem sakramentu namaszczenia i z możliwością przystąpienia do spowiedzi. Zapraszamy seniorów, niepełnosprawnych, czy też chorych.

 3. W trudnym okresie zimowym, ze szczególną uwagą rozejrzyjmy się wokół siebie. Wielu ludzi boryka się z codziennymi problemami, chorobą i biedą. Może trzeba czasem skierować jakąś pomoc, a nawet odwiedzić. To też jest uczynek miłosierdzia. Zachęcamy do czynienia dobra.

 4. Dzieci i młodzież rozpoczęły ferie zimowe. Pamiętajmy o niedzielnej Mszy św. gdziekolwiek jesteśmy.

 5. W każdej społeczności zorganizowanej obowiązuje pewien rygor zachowawczy. Podobnie jest i w Kościele. Dziś pragniemy zwrócić uwagę na wejście i wyjście z Kościoła oraz na postawę stojącą i klęczącą. Zauważamy, iż młodsze pokolenie, a zwłaszcza dzieci i młodzież, zapomina, że wchodząc i wychodząc z Kościoła, obowiązuje nas postawa modlitewna. Podobnie uczestnicząc we Mszy św. postawa stojąca obowiązuje nas na rozpoczęcie Mszy św., Ewangelię, Wierzę w Boga oraz prefację, po podniesieniu, na wszelkie modlitwy i na zakończenie Mszy św. Postawa klęcząca obowiązuje nas na podniesienie, na Komunię św., chyba że ksiądz zdecyduje inaczej. Zwracajmy na to uwagę. Ostatnio Ojciec św. Franciszek zwrócił uwagę na postawę klęczącą w liturgii.

 6. Miło nam poinformować, iż Ksiądz Arcybiskup Stanisław Wielgus przyjął zaproszenie do celebracji Mszy św. Odpustowej 23 czerwca i udzieli też Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży.

 1. W zakrystii są do nabycia płyty ze Mszy św. transmitowanej z naszego Kościoła w dniu 27 stycznia.

  28 lutego o godzinie 18:10 w TVP program 3 będzie film o naszej parafi.

 2. Prasa katolicka do nabycia pod chórem.

 3. Obejmijmy modlitwą nasze rodziny, solenizantów, dzieci i młodzież będącą na feriach oraz ludzi chorych, a także zmarłych między innymi śp. ks. prof. Krzysztofa Jeżynę i Eugeniusza Jakubczyka, ojca naszego Pana Dowódcy.


Msze święte:

w niedziele - 800, 930, 1100, 1215, 1700
w dni powszednie - 700, 1700


Kancelaria parafialna:

w dni powszednie - 800 - 900,  1530 - 1630