VIII Niedziela zwykła

  1. Dziś VIII Niedziela zwykła. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Jest to też I Niedziela Miesiąca. Po Sumie zmianka Tajemnic Różańcowych. Intencja na miesiąc marzec jest następująca: za wspólnoty chrześcijańskie, zwłaszcza te, które są prześladowane, aby odczuły bliskość Chrystusa i aby ich prawa były uznawane.

  2. We wtorek kończy się karnawał. Wszelkie imprezy rozrywkowe należy zakończyć przed północą. Nie ma w Wielkim Poście żadnego pozwolenia na zabawy. Nawet urodziny, czy święto kobiet nie upoważniaja nas do złamania postu. Przypominamy o tym zwłaszcza młodym i tym, którzy odpoczywają w sanatoriach.

  3. W Środę Popielcową rozpoczynamy Wielki Post. Ten czas poprzez modlitwę, uczynki pokutne i czynna miłośc bliźniego przygotowuje nas do Świąt Wielkanocnych. Okres Wielkiego Postu ma charakter pokuty. Dziękujemy w tym czasie Bogu za dar wiary i chrzest święty. W Środę Popielcową obowiązuje nas post ścisły: jakościowy i ilościowy. Obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W tym dniu spożywamy trzy posołki, w tym jeden do syta. Rodzice powinni się zatroszczyć, aby również dzieci, choć one nie są zobowiązane postem, były wprowadzone w ducha autentycznej pokuty. Nabożeństwo z posypaniem głów popiołem będzie odprawione o godzinie 8:00, 9:30, 17:00, a w Dziekanowie o 16:00. Wierni w tym dniu bardzo licznie przychodzą do Kościoła. Prosimy, aby w ten dzień zachować trzeźwość.

  4. W Wielkim Poście w piątek będą odprawiane Drogi Krzyżowe. O godzinie 15:30 dla dzieci i mieszkańców wsi, a o godzinie 17:00 dla młodzieży i mieszkańców miasta. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w Dziekanowie będzie odprawiane o godzinie 16:00. Na życzenie wiernych od czwartku będzie o godzinie 16:00 odprawiana Droga Krzyżowa prowadzona przez wiernych. W piątek będą przewodniczyć księża. Gorzkie Żale będą odprawiane w niedziele po sumie, aby mieszkańcy mogli wziąć w nich udział. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych.

  5. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zachęcamy do modlitwy za nasze rodziny dotknięte plagą alkoholizmu a zwłaszcza w Wielkim Poście do abstynencji.

  6. Organizujemy pielgrzymkę do Francji: Luordes, Paryż, Carcasonne, La Salette, Awinionw dniach 3-12 kwietnia. Jest to wyjazd autokarem. Pielgrzymka będzie trwała 10 dni. Koszt pielgrzymki 1990 zł + 200 euro. Bliższy program podany jest w gablocie i na stronie parafii. Pielgrzymka jest bardzo atrakcyjna. Zapisy przyjmuję w zakrystii i kancelarii parafialnej. Prosimy o szybką decyzję wszak trzeba rezerwować noclegi.

  7. Pod chórem tygodnik „Niedziela” z ciekawymi informacjami. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

  8. Dziękuję Pani Sowierszenko za gazetkę do naszej gabloty, Domowemu Kościołowi za prace biurowe, a Panu Gietce za pyszne pączki na „Tłusty Czwartek”.

  9. Wszystkim solenizantom i jubilatom przekazujemy najlepsze życzenia. Modlimy się za naszą parafię u progu Wielkiego Postu.


Msze święte:

w niedziele - 800, 930, 1100, 1215, 1700
w dni powszednie - 700, 1700


Kancelaria parafialna:

w dni powszednie - 800 - 900,  1530 - 1630