I Niedziela Wielkiego Postu

  1. Dziś I Niedziela Wielkiego Postu. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Dziękuję młodzieży za obsługę Mszy św. o godz. 9:30, a dzieciom za udział i obsługę Mszy św. o godz. 11:00. Po Sumie Gorzkie Żale.

  2. Wielki Post jest dla chrześcijan czasem szczególnego zamyślenia się nad misterium Krzyża. To Chrystus powiedział: „kto chce iśc za mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech mnie naśladuje”. Niech w ciągu tych 40 dni starczy nam czasu, aby rozważać cenę miłości, jaką zapłacił Chrystus za mnie i za ciebie. Rekolekcje Wielkopostne odbędą się u nas od 31 marca do 3 kwietnia, które poprowadzi Dyrektor Lubelskiej Pielgrzymki ks. Rektor Mirosław Ładniak.

  3. Polska pobożność wykształciła jedyną w świecie formę medytacji męki i śmierci Jezusa Chrystusa. Gorzkie Żale i Droga Krzyżowa. Dziękujemy tym, którzy byli w ubiegły piątek na Drodze Krzyżowej o godz. 15:30 lub 17:00 albo w Dziekanowie. Stanowcz za mało było dzieci i młodzieży. Kto nie umie współczuć Chrystusowi, ten nie umie współczuć człowiekowi. Błagamy rodziców, aby dołożyli wszelkich starań, dając sami dobry przykaład dzieciom i młodzieży. Laicyzacja i ateizacja życia wspólczesnego polega na zaniechaniu praktyk religijnych i modlitewnych. W przyszły piątek o godz. 17:00 Drogę Krzyżową poprowadzą więźniowie Zakładu Karnego w Hrubieszowie. Jest zaproszenie na ekstremalną Drogę Krzyżową – szczgóły na plakacie w gablocie.

  4. Dziękuję Państwu Dubienko za piękną dekorację z racji Wielkiego Postu.

  5. W przyszłą, II Niedzielę Wielkiego Postu tradycyjnie zbiórka ofiar na dzieło pomocy misjom tzw. Ad Gentes.

  6. Rozpoczęliśmy malowanie sufitu Kościoła oraz zakrystii ministranckiej i zakrystii kapłańskiej. Pozostało nam malowanie i obmycie ścian. Malarze na 10 dni nas opuścili z racji przyjętej wcześniej pracy. Powrócą do nas pod koniec marca.

  7. Trwają zapisy na pielgrzymkę do Francji w dniach 3-12 czerwca. Już zapiosało się 30osób. Zachęcamy do udziału w pielgrzymce, gdyż jest atrakcyjna i nie droga. Bliższe informacje na temat pielgrzymki umieszczone są w gablocie i na stronie internetowej.

  8. Konferencja dla narzeczonych po Mszy św. młodzieżowej a po Sumie zebranie rodziców dzieci klas III.

  9. Prasa katolicka do nabycia pod chórem..

  10. Zakończmy Msze św. modlitwą do św. Jana Pawła II polecając naszą parafię i nasze intencje: Św. Janie Pawle II pomóż nam pokonać nasze lęki, naucz mężnego zmierzania się z przeciwnościami życia. Daj nam odwagę wiernego trwania w powołaniu. W chwilach trwogi daj nam usłyszeć Jezusowe słowa: Nie lękaj się. Niech Twoja modlitwa wyprosi nam łaskę niesienia naszych krzyży razem z ukrzyżowanym Jezusem. Amen. Któryś za nas cierpiał rany...


Msze święte:

w niedziele - 800, 930, 1100, 1215, 1700
w dni powszednie - 700, 1700


Kancelaria parafialna:

w dni powszednie - 800 - 900,  1530 - 1630