III Niedziela Wielkiego Postu

 1. Dziś III Niedziela Wielkiego Postu. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Msza Św. dla młodzieży z ich obsługą o godz. 9:30, a dla dzieci o godz. 11:00. Na tej Mszy św. dzieciom klas III poświęcimyksiążeczki do I Komunii św. Ofiary przeznaczamuy na KRZ, a przed kościołem zbiórka na dzieci niepełnosprawne.

 2. Najważniejszym zadaniem w tym świętym czasiejest nasze nawrócenie. Nawrócenie ma się dokonać przede wszystkim w naszych sercach. Pomagają nam w tym Rekolekcje Wielkopostne, które rozpoczniemy za tydzień. Rekolekcje będzie prowadził ks. Mirosław Ładniak z Lublina. Bracia i siostry gorąco i serdecznie Was zapraszamy na rekolekcje. Prosimy rodziców o mobilizację w rodzinie i wobec dzieci i wobec siebie. Może warto zaproponować swoim starszym sąsiadom, że zaprosimy ich do swojego samochodu i podwieziemy do Kościoła. Zwracamy się z prośbą do naszej młodzieży, która się uczy w drugiej części miasta, aby wzięli udział we Mszy św. wieczorowej o godz. 18:30. W przyszłą niedzielę porządek Mszy św. w tradycyjnym porządku, z tym, że młodzież bardzo prosimy na swoją Mszę św. o godz. 9:30 a dzieci o 11:00. Msza św. w Dziekanowie o 14:00. Proszę Was drodzy Parafianie – otwórzmy Chrystusowi drzwi naszych serc, naszych rodzin, naszych domów, naszych szkół i zakładów pracy. To działa łaska Boża uzdrawiająca to co w nas zniszczone jest przez grzech, co zostało zaniedbane przez obojętność, duchowe lenistwo w niejednej rodzinie. A może jeszcze bardziej to, co zostało zniszczone w tych, których tutaj wśród nas nie ma. Już od dawna wydają się być jak uschła gałąź tego drzewa, którym jest Kościół, żywe Ciało naszego Pana Jezusa Chrystusa. Prosimy chorych i Was wszystkich o modlitwę w intencji księdza Rekolekcjonisty i naszej Parafii.

 3. Zapraszamy w piątek na Drogę Krzyżową o godz. 15:30 dla dzieci i mieszkańców wsi, o 16:00 w Kaplicy i 17:00 dla młodzieży i mieszkańców miasta. Gorzkie Żale w niedzielą po Sumie.

 4. Dziś konferencja przedmałżeńska po Mszy św. młodzieżowej. Zapraszamy do sali konferencyjnej.

 5. Pod chórem tygodnik „Niedziela” z ciekawymi artykułami, a w zakrystii są do nabycia „Baranki Wielkanocne” z czekolady i Paschaliki. Jest to akcja Caritas.

 6. W poniedziałek przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Z obchodem uroczystości związany jest ogłoszony w Kościele Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Porządek Mszy ś. Jak w święta: 8:00, 9:30, 12:00 i 17:00.

 7. W ramach rekolekcji będą zarówno dla dzieci jak i młodzieży spotkania z ciekawymi ludźmi. Bardzo prosimy o poważne potraktowanie tych spotkań.

 8. W Niedzielą Palmową odbędzie się zlot młodzieży Ziemi Hrubieszowskiej i Droga Krzyżowa ulicami miasta do kościoła św. Mikołaja.

 9. Będziemy wdzięczni za dary do kuchni, wszak będzie nas dużo księży na spowiedzi.

 10. W czasie rekolekcji kancelaria nieczynna z wyjątkiem sytuacji losowych.

 11. W tym tygodniu malarze dokończą malowanie i czyszczenia Kościoła i zakrystii.

 12. Dziękujemy Panu Zygmuntowi Śliwińskiemu i Zenonowi Szwaczkiewiczowi za prace przy kościele.

 13. Obejmijmy modlitwą naszego Rekolekcjonistę, calą Parafię, Solenizantów. Wspomnijmy księdza kanonika Stanisława Orłowskiego w jego rocznicę śmierci.


Msze święte:

w niedziele - 800, 930, 1100, 1215, 1700
w dni powszednie - 700, 1700


Kancelaria parafialna:

w dni powszednie - 800 - 900,  1530 - 1630