IV Niedziela Wielkiego Postu

 1. Dziś IV Niedziela Wielkiego Postu - nosi nazwę „Laetare” - radości. Symbolem tego jest różowy ornat, w który ubrany jest celebrans, a ołtarz może być ozdobiony kwiatami. Bóg jest źródłem radości i wiernej Miłości. Dziś groszem ofiarnym wspieramy KRZ.

 2. W naszej Parafii rozpoczęły się Rekolekcje Wielkopostne, które prowadzi ks. Mirosław Ładniak. Chrystus zaprasza każdego z nas upominając: „Cóż pomoże człowiekowi choćby cały świat zyskał, a na duszy swojej szkodę poniósł”. Weźmy w tych rekolekcjach udział i uczyńmy wszystko, aby nasi domownicyz nich skorzystali. Apel ten kierujemy do żon, matek i sióstr. O modlitewne wsparcie prosimy chorych i cierpiących. W poniedziałek, wtorek i środę porządek Mszy św. z naukami o 8:30, dla dzieci o 10:00, dla młodzieży 12:00, dla mieszkańców Dziekanowa o 15:00, dla mężczyzn o 17:00 w poniedziałek, dla kobiet we wtorek o 17:00, dla młodzieży pracującej i uczącej się poza nasza parafią o godz. 18:30. Spowiedź w poniedziałek i wtorek. W środę zakończenie rekolekcji. Młodzież gimnazjum i szkół średnich będzie miała spotkania z ciekawymi ludźmi w Szkole Podstawowej nr 2 na ul. Żeromskiego o godz. 10:00, apóźniej o 12:00 Msza św. z nauką dla nich. Dzieci po Mszy św. o 10:00 będą miały spotkania w szkole o godz. 11:30. W poniedziałek, wtorek i środę autobus będzie dowoził wiernych do Kościoła z Osiedla Lipice przez ul. Batalionów Chłopskich, Konopnickiej, Grotthusów i róg Nowego Osiedla o godz. 8:00 rano, a z Teptiukowa przez Świerszczów i Osiedle Jagiellońskie o 11:30. Po Mszy św. powrót.

 3. W czasie rekolekcji kancelaria nieczynna z wyjątkiem sytuacji losowych.

 4. Tradycyjnie w Niedzielę Palmową odbędzie się Msza św. o godz. 16:00, a później Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta. Serdecznie zapraszamy.

 5. Zapraszamy w piątek na Drogę Krzyżową o godz. 15:30 i 17:00, a w Dziekanowie o 16:00. Dziękujemy tym, którzy systematycznie uczęszczają na nabożeństwa wielkopostne.

 6. Pod chórem tygodnik „Niedziela” z ciekawymi informacjami.

 7. Zakończono malowanie sufitów, zakrystii i czyszczenie ścian Kościoła oraz posadzono kwiaty „bratki” przy Kościele.

 8. W zakrystii są do nabycia paschaliki na Wielkanoc oraz baranki czekoladowe. Jest to akcja Caritas. Prosimy o wsparcie. Bardzo też serdecznie dziękujemy za wszelkie dary do kuchni oraz za ofiary na urządzenie Grobu Pańskiego.

 9. Bardzo dziękuję panu Śliwińskiemu i pensjonariuszom zakładu karnego za uprzątnięcie placu przy Domu Parafialnym i Kościele. Dziękuję też panu Leszkowi Lebiedowiczowi za prace ogrodnicze przy Domu Parafialnym.

 10. Obejmijmy modlitwą naszego Ojca Rekolekcjonistę, dzieci i młodzież, całą Parafię.

  Któryś za nas cierpiał rany...

 


Msze święte:

w niedziele - 800, 930, 1100, 1215, 1700
w dni powszednie - 700, 1700


Kancelaria parafialna:

w dni powszednie - 800 - 900,  1530 - 1630