V Niedziela Wielkiego Postu

 1. Dziś V Niedziela Wielkiego Postu. Rozp[oczyna się okres, który nosi nazwę Męki Pańskiej. Widzimy zasłonięte krzyże na znak żałoby i smutku. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę.

 2. Jesteśmy po naszych Rekolekcjach Wielkopostnych. Jeszcze raz dziękuję tym, którzy odpowiedzieli pozytywnie na wezwanie Kościoła i wzięli udział w naukach, byli u spowiedzi, ale mamy rozeznanie, iż pewnych osób nie było. Przykazanie kościelne zobowiązuje nas do bycia u spowiedzi na Wielkanoc. Apelujemy do sumień tych, którzy jeszcze nie skorzystali z sakramentu pojednania: „ Wróć synu wróć z daleka, wróć – Ojciec czeka...” Zapraszamy w ciągu najbiższych dni do spowiedzi. Prosimy Was drodzy rodzice, abyście zapytali swoje dzieci mieszkające za granicą, czy będących studentami lub pracującymi poza domem: „Dziecko – twój ojciec i matka byli na rekolekcjach, byli u spowiedzi a ty byłeś?” Dziękuję jeszcze raz Dyrekcjom i Nauczycielom Szkół na terenie naszej Parafii, Szkole podstawowej nr 2, Zespołowi Szkół nr 3, Zespołowi Szkół nr 4, wychowawcom, rodzicom, katechetom. Dziękuję tym, którzy dowozili Was autobusem do Kościoła – Panu Załuskiemu, podziękowanie składam piekarni – Panu Gietce za dostawę pieczywa i ciasta na czas Rekolekcji. Wszystkim, którzy w różny sposób przyczynil.i się do dobrego przeżycia Rekolekcji.

 3. W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Palmowa – pamiątka tryumfu i poniżenia Chrystusa w Jerozolimie. Na każdej Mszy św. poświęcamy palmy, które powinny znaleźć się w każdym domu. Tradycyjnie o godzinie 16:00 będzie odprawiona Msza św. w intencji młodzieży Dekanatu Hrubieszów Północ i Hrubieszów Południe, a później Droga Krzyżowa ulicami Miasta: Dwernickiego, Żeromskiego, Partyzantów, Prusa do kościoła św. Mikołaja. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. i Drogę Krzyżową dzieci, młodzież i starszych, w ramach obchodów Światowego Dnia Młodzieży. Pójdźmy razem wyznać wiarę w Boga. Prosimy zabrać ze sobą palmy, zaproście swoich znajomych z innych parafii. Młodzież przybędzie również z innych parafii ze swoimi duszpasterzami. Niech wszyscy wywiozą jak najlepsze wrażenia modlitewne. Uprzejmie prosimy o przystrojenie trasy, domów podświetlonymi obrazami. Tam, gdzie będą stały krzyże prosimy o zadbanie o to miejsce jak i pobliskie posesje. Młodzież poszczególnych parafii będzie przewodniczyć rozważaniom przy wyznaczonych stacjach Drogi Krzyżowej. Prosimy zabrać ze sobą świece, lampiony, pochodnie, flagi. Przez cały dzień zespół młodzieżowy „Lechici” będzie śpiewał „pasję”. Pan Leszek prosi wszystkie osoby, które śpiewały „Pasję” w ubiegłym roku na próbę generalną w najbliższą sobotę o godz. 18:00.

 4. Dziękujemy za ofiary na dekorację Grobu Pańskiego i Ciemnicy.

 5. W najbliższym czasie będziemy wysyłać kartki świąteczne do naszych bliskich i krewnych. Dobry to zwyczaj od wielu lat. Parafia również wysyła do Was życzenia, abyście tworząc wspólnotę wzajemnie o sobie pamiętali. Prosimy o pomoc w roznoszeniu, starszych i młodzież.

 6. Prosimy o odnowienie krzyży przydrożnych, kapliczek i figur. Jest to świadectwo naszej wiary.

 7. Prasa katolicka do nabycia pod chórem. Polecamy tygodnik „Niedziela”..

 8. 10 kwietnia o godz. 10:00 będzie odprawiona Msza św. z ceremoniałem wojskowym w 79 rocznicę mordu w Katyniu i 9 rocznicę Katastrofy Smoleńskiej. Dowództwo Jednostki Wojskowej serdecznie zaprasza na w/w uroczystości. Wrto wiedzieć, że czterech żołnierzy z naszego Pułku zostało zamordowanych w Katyniu. Są posadzone 4 dęby na terenie Jednostki Wojskowej i jest tablica informacyjna.

 9. Bardzo dziękuję panu Śliwińskiemu i Darkowi Wysockiemu za prace na rzecz parafii. Dziękuję też panu Andrzejowi Żamojtelowi za okazaną pomoc

 10. W zakrystii są do nabycia baranki wielkanocne z czekolady do koszyczka ze święconką i paschaliki na Wielka Sobotę i na groby naszych bliskich..

 11. Obejmijmy modlitwą naszych Parafian i wszystkich ofiarodawców.

  Któryś za nas cierpiał rany...


Msze święte:

w niedziele - 800, 930, 1100, 1215, 1700
w dni powszednie - 700, 1700


Kancelaria parafialna:

w dni powszednie - 800 - 900,  1530 - 1630