Niedziela Wielkanocna

 

 1. Dziś Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. W tych szczególnych dniach pochylamy się nad tajemnicą zwycięstwa Chrystusa, przeżywamy radość na wzór przemienionych uczniów powracających z Emaus. Niech ta radość dotrze do każdego ludzkiego serca a łączność z Chrystusem obecnym w Eucharystii dodaje sił do dalszego życia.

 2. Jako ludzie wierzący składamy sobie życzenia, aby wiara w obecność Zmartwychwstałego Jezusa pośród nas przenikała nasze życie w każdym wymiarze, zwłaszcza w społecznym i narodowym. Wielką serdecznością ogarniamy wszystkich Gości oraz Parafian. Modlitwą i najlepszymi życzeniami: zdrowia błogosławieństwa Zmartwychwstałego Pana ogarniamy wszystkie stany: rolników, inteligencję, ludzi miast i wsi, wszystkich naszych Gości, młodzież uczącą się, emigrantów oraz wszystkie dzieci zamieszkałe pod Ojczystym niebem – Polską i w tej małej ojczyźnie – Hrubieszowie, wszędzie tam, gdzie słychać polska mowę i bije polskie serce, przekazujemy radosne słowa i życzenia: Chrystus Zmartwychwstan jest i żyje, Alleluja!

 3. Jutro drugi dzień świąt Zmartwychwstania – Poniedziałek Wielkanocny. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę: 8:00, 9:30, 11:00, 12:15 i 17:00, w kaplicy o 12:00. Sakramentu Chrztu św. udzielamy na Mszy św. o godz. 12:15. Taca przeznaczona na potrzeby KUL.

 4. Dziękujemy wszystkim, którzy pomagali przeżyć nam uroczystości Triduum Paschalnego i Rezurekcji: Ks. Wikariuszom, Panu Leszkowi z Zespołem „Lechici”, Pani Kościelnej, Wojsku, Strażakom, Służbie Liturgicznej Ołtarza, naszym dekoratorom Państwu Dubienko, Panu Śliwińskiemu, KSM, Legionowi Maryi, Różom Różańcowym, kwiaciarkom, Pani Beacie Litwiniuk za ułożenie kwiatów, Państwu Sołtysiakom za kwiaty, które zdobią Grób Pański oraz Dariuszowi Wysockiemu. Dziękujemy Pani Sowierszenko za gazetkę do gabloty.

 5. Pierwszy dzień świąt zazwyczaj spędzamy w gronie rodzinnym, nawiedzamy cmentarze. Życzymy wiele owocnych przeżyć duchowych w gronie domowników i gości. Zaręczonym parom życzymy udanych wspólnot małżeńskich.

 6. Prasa katolicka do nabycia pod chórem.

 7. Serdecznie dziękujemy za życzenia świąteczne: Zastępcy Dowódcy GeneralnemuSił Zbrojnych, Konsulowi Generalnemu z Łucka, Komendantowi Głównemu Policji, Urzędowi Miasta i Gminy Hrubieszów, Horodła, Mircza, Werbkowic, Wojsku, Straży Granicznej, Nadleśnictwu Strzelce, Służbie Więziennej, Urzędowi Celnemu, Szkołom różnego stopnia oraz za stroiki świąteczne, Bóg zapłać.

 8. Miło nam poinformować, iż 23 czerwca Sumę Odpustową odprawi ks. abp Stanisław Wielgus z Lublina. Zapraszamy naszych Gości i Parafian na Uroczystości Odpustowe.

 9. Dziękuję tym, którzy pomogli nam ubrać Grób Pański i Ciemnicę: Ks. Wikariuszom, Legionowi Maryi, Panu Andrzejowi Żamojtelowi za drzewo, deski na Grób Pański oraz Panu Januszowi Kusiakowi za wykonanie konstrukcji oraz za jej przywiezienie: Markowi Łatka, Zbigniewowi Markowi, Januszowi Bieńko. Dziękuję Panom: Dariuszowi Wysockiemu i Zygmuntowi Śliwińskiemu za elektrykę i rozstawienie siatki w ciemnicy. Słowa szczególnego podziękowania kieruję do Państwa Katarzyny i Jacka Dubienko za baner Wielkanocny i jego upięcie oraz za dekorację kinkietów.

 10. W przewodnią Niedzielę Odpust w Strzelcach na terenie Parafii Białopole, a o 17:00 Msza św. w intencji maturzystów.

 11. Obejmijmy modlitwą naszych Parafian, Gości świątecznych, dzieci, młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania, młodzież cywilno-wojskową, maturzystów.

  Pod Twoją obronę...


Msze święte:

w niedziele - 800, 930, 1100, 1215, 1700
w dni powszednie - 700, 1700


Kancelaria parafialna:

w dni powszednie - 800 - 900,  1530 - 1630