Pierwsza Niedziela Adwentu

 1. Dziś rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski pod hasłem: „W mocy Ducha Świętego”. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Okres Adwentu ma podwójny charakter. Przygotowuje nas do Świąt Bożego Narodzenia, podczas których czcimy pierwsze przyjście Chrystusa między ludzi oraz kierujemy naszą uwagę na oczekiwanie powtórnego przyjścia Chrystusa na końcu czasów. Niech to będzie dla nas czas religijnego skupienia. Te wszystkie modlitwy, umartwienia, wyrzeczenia pomnażają duchowy skarbiec Kościoła i są wyrazem naszego oczekiwania na przyjście Pana. W Adwencie, w dni powszednie jest celebrowana Msza św. o Matce Bożej tzw. „Roraty”. Codzienna Msza św. rano o godz. 7:00, a w środę na Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W czasie „Rorat” pali się tzw. Roratka oraz widzimy wieniec adwentowy, gdzie pali się jedna świeca. Przychodzimy na „Roraty” z lampionami.

 2. Trwa roznoszenie opłatków poświęconych na stół wigilijny. Opłatek powinien być w każdym domu. Wyślijcie też opłatek dzieciom, zwłaszcza pracującym za granicą.

 3. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 9:30 poświęcenie medalików dla dzieci klas III. Próba w sobotę po Mszy św. o godz. 9:00. Dzieci przychodzą na tę Mszę św.

 4. Nasze Rekolekcje Adwentowe rozpoczynamy od III Niedzieli Adwentu w dniach 15-17 grudnia. Już dziś przypominamy o dobrym i ważnym przygotowaniu do świąt Narodzenia Pańskiego.

 5. Za tydzień w niedzielę Dzień Modlitw w intencji Kościoła na Wschodzie. Zbiórka do puszek na fundusz pomocy Kościołowi na Wschodzie.

 6. Dziękujemy państwu Dubienko za dekorację Adwentową, a pani Sowierszenko za gazetkę.

 7. Jak każdego roku zwracamy się z prośbą o świerki zwłaszcza włoskie, aby na święta ubrać Kościół.

 8. 5 grudnia w czwartek po Mszy św. o godz. 17:00 Święty Mikołaj będzie rozdawał paczki. Kancelaria Świętego Mikołaja będzie czynna w domu parafialnym od godz. 8:00 do 9:00 i od godz. 15:30. Zapraszamy zarówno dzieci jak i rodziców.

 9. Ks. Prałat bardzo dziękuje za dar modlitwy i pamięć z racji imienin. Odwdzięcza się darem modlitwy.

 10. W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek miesiąca. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 7:00 i 17:00, a w Dziekanowie o godz. 12:00.

 11. W niedzielę 8 grudnia – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Na Mszy św. o godz. 11:00 będą uczestniczyć żołnierze Obrony Terytorialnej Kraju, którym udzielimy błogosławieństwa, a później przysięga wojskowa na Rynku. Bardzo proszę wiernych, którzy stale uczestniczą we Mszy św. o godz. 11:00, aby przyszli na godz. 9:30 lub na 12:15 czy też na inną godzinę. Zróbmy miejsce dla naszych Gości.

 12. Przypominamy o zbiórce na rzecz misji: sprzętu RTV, AGD, starych telewizorów, komputerów. Zbiórka odbędzie się 6 grudnia o godz. 16:00. W/w złom można składać już 5 grudnia wieczów w wydzielonym miejscu.

 13. W zakrystii są do nabycia Świece Wigilijne – Dzieło Pomocy Dzieciom. Świeca ta powinna być w każdym domu. Kupując świecę wspieramy akcję charytatywną Caritas. Prasa katolicka do nabycia pod chórem.

 14. Obejmijmy modlitwą całą naszą wspólnotę parafialną...

  Pod Twoją obronę...

   


Msze święte:

w niedziele - 800, 930, 1100, 1215, 1700
w dni powszednie - 700, 1700


Kancelaria parafialna:

w dni powszednie - 800 - 900,  1530 - 1630