II Niedziela Adwentu

 1. Dziś II Niedziela Adwentu – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Na Mszy św. o godz. 9:30 poświęcenie medalików dzieciom klas III, które przygotowują się do I Komunii św. Na Mszy św. o godz. 11:00 będą uczestniczyć żołnierze WOTK z Zamościa, Chełma, Lublina i Grójca, a o godz. 12:45 Przysięga Wojskowa na Rynku. Pozostałe Msze św. bez zmian. Dziś przed Kościołem rozdawane są medaliki Matki Bożej Niepokalanego Poczęcia.

 2. Dzisiejsze ofiary przeznaczone są na fundusz pomocy Kościołowi na Wschodzie. Wspierajmy zarówno modlitwą, jak i groszem ofiarnym tenże Kościół.

 3. Przez cały okres Adwentu jest odprawiana Msza św. o Matce Bożej zwana Roratnią. Codzienna Msza św. rano o godz. 7:00, a w środę na Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17:00. Jest to Msza św. z zapalonymi pochodniami i ze śpiewem Godzinek. W czasie Rorat pali się świeca tzw. „Roratka” oraz przy wieńcu adwentowym 2 świece. Serdecznie zapraszamy zarówno dorosłych parafian jak i dzieci i młodzież. Cieszymy się, że coraz więcej osób uczestniczy w tej Mszy św.

 4. za tydzień rozpoczniemy Rekolekcje Adwentowe, które Ojciec Jerzy Krupa. Bez udziału w rekolekcjach nie ma co mówić o życiu duchowym i o dobrym przeżyciu Świąt Bożego Narodzenia. A wielu z nas ciągle opuszcza Rekolekcje, usprawiedliwiając się brakiem czasu, nadmiernymi obowiązkami, nieszczególnym samopoczuciem... Przyznaj się przed Bogiem i własnym sumieniem – te wszystkie pseudo racje, które przedstawiasz, mają tłumaczyć Twoją oziębłość, Twoje zimne serce? Przyjdź na Rekolekcje, Ty i Twoja Ropdzina. Zabierz do samochodu starszych sąsiadów. Odzyskasz żar serca i radość świąteczną.

   

  Program Rekolekcji Adwentowych 15 – 17 XII w Parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Hrubieszowie

Niedziela 15 XII

Poniedziałek 16 XII, Wtorek 17 XII

godz. 8:00 – Msza św. z nauką dla wszystkich

godz. 9:30 – Msza św. z nauką dla młodzieży

cywilno wojskowej

godz. 11:00 – Msza św. z nauką dla dzieci

godz. 12:15 – Msza św z nauką dla wszystkich

godz. 14:00 – Kaplica w Dziekanowie – Msza św.

z nauką dla wszystkich

godz. 17:00 – Msza św z nauką dla wszystkich

godz. 8:30 – Msza św. z nauką dla wszystkich

godz. 10:00 – Kaplica w Dziekanowie – Msza św.

z nauką dla wszystkich

godz. 12:00 – Msza św. z nauką dla wszystkich

godz. 15:30 – Msza św. z nauką dla dzieci

godz. 17:00 – Msza św. z nauką:

dla mężczyzn w poniedziałek

dla kobiet we wtorek

godz. 18:30 – Msza św. z nauką dla młodzieży

szkolnej i pracującej

 

 1. Z racji, iż rozpoczynają się rekolekcje w dekanacie, prosimy sprawy w kancelarii załatwiać rano do godz. 8:30, albo bezpośrednio po Mszy św. wieczorowej. Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 17:00.

 2. W zakrystii są do nabycia świece i sianko na stół wigilijny Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom – jest to akcja Caritas Polska. Zachęcamy, aby na każdym stole pojawiła się taka świeca. Zakupując taką świecę pomagamy ludziom biednym. Są jeszcze do nabycia kalendarze rolnicze oraz kalendarze Katolickiego Radia Zamość na rok 2020.

 3. W drugi dzień świąt na Mszy św. o godz. 9:30 Jubileusze Małżeńskie. Serdecznie zapraszamy wszystkich Jubilatów, aby zgłaszali swój Jubileusz od 5 lat wzwyż. Chcemy Bogu dziękować za Wasze małżeństwa, rodziny. Pokażmy młodym, iż życie w małżeństwie jest możliwe i jest piękne. Niech dzieci, czy wnuki zgłoszą Jubileusz Rodziców lub Dziadków.

 4. Trwa roznoszenie opłatków przez naszych Parafian. Sądzę, iż w tym tygodniu powinni dotrzeć do wszystkich domów. Jeśli jednak, kogoś nie zastano w domu, można nabyć opłatki w zakrystii.

 5. Obejmijmy modlitwą naszego ks. Rekolekcjonistę, naszą parafię, nasze rekolekcje i naszą Ojczyznę, wszak 13 grudnia jest rocznica Stanu Wojennego...

  Pod Twoją obronę...


Msze święte:

w niedziele - 800, 930, 1100, 1215, 1700
w dni powszednie - 700, 1700


Kancelaria parafialna:

w dni powszednie - 800 - 900,  1530 - 1630