IV Niedziela Adwentu

 1. Dziś IV Niedziela Adwentu. Na Mszy św. o godz. 11:00 poświęcenie żłóbków, figurek Dzieciątka Jezus oraz stroików świątecznych. We wtorek Msza św. o godz. 16:00, na którą zapraszamy tych, którzy w samotności będą przeżywać Wigilię oraz tych, którzy w tym roku przeżywali śmierć swoich bliskich. To już tak blisko święta Narodzenia Pańskiego. Jak jesteśmy do nich przygotowani? Trzeba nam dobrze świętować Narodzenie Pańskie i te tajemnice wiary przyjmować czystym sercem. W bezbożnym świecie, który święta te chciałby sprowadzić jedynie do konsumpcji, jedzenia i picia, my chrześcijanie mamy większy obowiązek ukazywania chrześcijańskich wartości i duchowego wymiaru tych Świąt.

 2. Najwspanialszym dniem i wieczorem roku jest Wigilia. W tym dniu obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Wśród szumu medialnego, że jakoby nie obowiązywał nas już post, warto zaznaczyć, że II Synod Plenarny z 1999 roku określa i przypomina: „Należy zachować wstrzemięźliwość od spożywania mięsa w Wigilię Narodzenia Pańskiego oraz we wszystkie piątki roku, z wyjątkiem takich, kiedy przypada uroczystość”. Niech więc nikt nie interpretuje tego przepisu inaczej. Obowiązuja nas te same zasady jak do tej pory: na Wigilię spożywamy ryby i inne dania postne. To wspaniała i może jedyna okazja do odrodzenia, scalenia naszych, tak często zwaśnionych i skłóconych rodzin i wspólnot. Niech tej wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, fragment z Ewangelii św. Łukasza z rozdziału „O narodzeniu Pana Jezusa”, łamanie się opłatkiem oraz śpiew kolęd. Poszanujmy zwłaszcza starszych rodziców, dziadków i znajomych. Zastanówmy się, może ktoś obok nas sam będzie spędzał Wigilię? Spróbujmy zaprosić do stołu jakąś osobę bezdomną, samotną, biedną. Zapalmy świecę, odmówmy dziesiątek różańca i łamiąc się opłatkiem, zachowajmy procedencję wieku. Dzieci i młodzież zachęcamy, aby w ten dzień oderwali się od internetu, telefonów i gier komputerowych, poświęcając ten czas dla rodziny.

 3. Uroczystą Pasterkę odprawimy w Kościele filialnym w Dziekanowie o godz. 22:00, a w Kościele parafialnym o 24:00. Serdecznie zapraszamy naszych miłych Gości oraz wszystkich Parafian. Prosimy na Pasterkę Wojsko, Zespoły Wokalne oraz Liturgiczną Służbę Ołtarza. Zaprośmy też swoich przyjaciół i znajomych. Zespół wykona piękne kolędy, a Msza św. będzie z ceremoniałem świątecznym. Po Pasterce będzie pokaz sztucznych ogni.

 4. W dzień Narodzenia Pańskiego, jak i w II dzień świąt porządek Mszy św. o godz. 8:00, 9:30, 11:00, 12:15 i 17:00, a w Dziekanowie o godz. 12:00. Po każdej Mszy św. dzielimy się opłatkiem, tak jak jest to w naszym zwyczaju parafialnym.

 5. W II dzień świąt 26 XII Uroczystość Św. Szczepana. Na Mszy św. o godz. 9:30 tradycyjnie Jubileusze Małżeńskie, a na Mszy św. o godz. 12:15 udzielamy Sakramentu Chrztu Świętego. Przyjmujemy jeszcze zgłoszenia w zakrystii i kancelarii. Zachęcamy dzieci, wnuki do modlitewnej pamięci i o symbolicznym kwiatku. Taca z Pasterki przeznaczona będzie na „Fundusz Pomocy Matkom” będącym w szczególnej potrzebie.

 6. Dziękujemy młodzieży, Legionowi Maryi, Panu Śliwińskiemu, Panu Dariuszowi Wysockiemu za strojenie kościoła i przygotowanie choinek i szopki, a Nadleśniczemu dr Nagadowskiemu za świerki.

 7. Ksiądz Prałat był z paczkami świątecznymi we Włodzimierzu i Łucku. Dziękuje wszystkim za ofiarowane dary.

 8. Pod chórem można nabyć tygodnik „Niedziela” z modlitwą przy stole wigilijnym i ciekawymi informacjami, jest to wydanie świąteczne w cenie 10 zł. Zachęcamy serdecznie do czytania prasy katolickiej.

 9. Witamy i pozdrawiamy naszych studentów i wszystkich świątecznych gości. Zapraszamy do skorzystania ze spowiedzi. Zapytajcie rodzice swoje dzieci będące z dala od rodzinnego domu, czy skorzystały ze spowiedzi na święta?

 10. W Uroczystość Św. Szczepana podamy porządek wizyty duszpasterskiej – Kolędy, ale na pewno zaczniemy od Nowego Osiedla 27 XII od godz. 10:00.

 11. Pod chórem są nowe kartoteki dla tych, którzy wprowadzili się w mijającym roku do naszej parafii. Weźmy i czytelnie wypełnijmy i niech leży na Stole, a kapłan wizytujący zabierze idąc po Kolędzie. Kartoteka jest bardzo pomocna przy wydawaniu dokumentów parafialnych.

 12. Obejmijmy modlitwą dzieci, młodzież, studentów, Gości świątecznych, samotnych, chorych, przeżywających trudne chwile rozłąki z najbliższymi, tych, którzy będą święta przeżywali z dala od rodziny i przyjaciół...Pod Twoją obronę...

   


Msze święte:

w niedziele - 800, 930, 1100, 1215, 1700
w dni powszednie - 700, 1700


Kancelaria parafialna:

w dni powszednie - 800 - 900,  1530 - 1630