BOŻE NARODZENIE

 1. Święta Bożego Narodzenia to czas radości z tego, że Bóg wkroczył w dzieje ludzkości, że „Słowo stało się Ciałem”. Przeżywając tę radość, pragniemy wszystkim przekazać najlepsze życzenia świąteczne. Niech Was opromienia i przenika dobroć samego Boga, który w swoim Synu przychodzi do nas. Biegniemy z życzeniami do naszych Gości i Parafian. Pozdrawiamy: rolników, żołnierzy, nauczycieli, lekarzy, inteligencję różnych zawodów, młodzież i dzieci. Pozdrawiamy też ludzi chorych, cierpiących, samotnych, bezrobotnych. Przesyłamy najlepsze życzenia do naszych Rodaków przybyłych z zagranicy oraz tych, którzy z dala od domu spędzać będą tegoroczne święta. Niech Dziecię Jezus wszystkim błogosławi.

 2. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę: 8:00, 9:30, 11:00, 12:15 i 17:00, a w Kościele filialnym w Dziekanowie o godz. 12:00. Po każdej Mszy św. dzielimy się opłatkiem jak to jest w zwyczaju naszej Parafii.

 3. Bardzo dziękuję za oprawę Mszy św. „Pasterki”. Na ręce Pana Leszka składam podziękowanie całemu zespołowi „Lechici” - ten śpiew to jeden wielki koncert – Bóg zapłać. Dziękuję tym, którzy czytali Słowo Boże, ministrantom, lektorom oraz ludziom różnych zawodów. Za liczną Komunię św. - Bóg zapłać. Dziękuję Pani Kościelnej Asi za przygotowanie Kościoła na święta.

 4. Jutro drugi dzień świąt Bożego Narodzenia – św. Szczepana. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Tego dnia modlimy się w intencji KUL-u. Ksiądz Rektor tejże uczelni kieruje do nas specjalne orędzie. Na Mszy św. o godz. 9:30 Jubileusze Małżeńskie. Zapraszamy Jubilatów, ich dzieci oraz wnuczęta. Nie zapomnijmy o symbolicznym kwiatku i darze modlitwy. Dużo par już się zgłosiło. Jeśli ktoś jeszcze chciałby, to można zgłaszać się do tej szczególnej Mszy Jubileuszowej. Na Mszy św. o godz. 12:15 udzielamy Chrztu św.

 5. W minionym tygodniu odwiedziliśmy rodaków na Ukrainie. Zawieźliśmy im dary. Pragnę podziękować Straży Granicznej i Urzędowi Celnemu za pomocw przekroczeniu granicy.

 6. Pierwszy dzień świąt spędzamy zazwyczaj w rodzinach. Śpiewamy kolędy, odwiedźmy cmentarze, bo pogoda jest sprzyjająca.

 7. Pod chórem można nabyć obfity w treści, podwójny nuner tygodnika „Niedziela”, z kalendarzem na 2020r., płytą w cenie 10 zł. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

 8. Bardzo dziękujemy za liczne pozdrowienia i życzenia z racji Świąt Bożego Narodzenia od różnych instytucji i osób prywatnych. Miłą niespodzianką dla mnie są życzenia od Pana Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy oraz obraz – miedzioryt Pałacu Namiestnikowskiego. Bardzo dziękujemy.

 9. Obejmijmy modlitwą dzieci, młodzież, studentów, Gości świątecznych, wszystkich samotnych, chorych, tych, którzy będą święta przeżywali z daleka od rodzinnych domów i przyjaciół...

  Pod Twoją obronę...


Msze święte:

w niedziele - 800, 930, 1100, 1215, 1700
w dni powszednie - 700, 1700


Kancelaria parafialna:

w dni powszednie - 800 - 900,  1530 - 1630