I Niedziela po Bożym Narodzeniu

 1. Dziś I Niedziela po Bożym Narodzeniu – Uroczystość Świętej Rodziny z Nazaretu. To doskonała okazja, żeby zwrócić uwagę na nasze rodziny. Szczególnie naszą myśl kierujemy w stronę dzieci osieroconych, z rozbitych rodzin, dzieci pozostającym w domach dziecka, do rodzin niepełnych, nieposiadających własnego mieszkania. Trzeba nam się zapytać o stabilność moralną naszych rodzin. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Dziękujemy szczególnie tym małżeństwom, które ostatnio przeżywały Jubileusze Małżeńskie.

 2. We wtorek 31 grudnia zakończenie Roku Pańskiego 2019. Z serc naszych dobywa się dziękczynienie Te Deum za wszystkie łaski jakie otrzymaliśmy. Ostatnie dni kończącego się roku to pora na zasadnicze refleksje i pytania na ile w minionym roku pogłębiło się we mnie rozumienie spraw Bożych. Czy przez ten rok doznałem dobrego wzrostu, czy bardziej wychyliłem się ku sprawom wiecznym? Taki rachunek sumienia uczyniony być musi, jeśli ten rok nie ma być dopisany do lat straconych.

 3. Zakończmy ten rok modlitwą dziękczynną, przebłagalną i błagalną. W ostatni dzień roku, w naszym Kościele o godz. 17:00 będą odprawione Nieszpory, a w Dziekanowie o godz. 15:00.

 4. W tym tygodniu przypada I Piątek Miesiąca. Msze św. o godz. 7:00 i 17:00. Do spowiedzi zapraszamy od godz. 14:00, oraz w ramach Mszy św. o godz. 7:00 i 17:00, a w Dziekanowie od godz. 16:00. W godzinach porannych odwiedzimy chorych.

 5. W poniedziałek 6 stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego. W tradycji polskiej nosi nazwę Trzech Króli. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Na Mszach św. poświęcimy kredę i kadzidło. O godz. 14:00 wyruszy spod naszego Kościoła Orszak Trzech Króli. Serdecznie zapraszamy zarówno dzieci jak i młodzież oraz starszych do tego orszaku. Prosimy też właścicieli koni oraz wojsko do udziału. Jest wskazane, aby przebrać się w specjalne stroje, między innymi założyć korony i inne elementy dekoracyjne. W HDK-u jest przewidziany koncert kolęd. Podobny orszak wyruszy również z Parafii Ducha Św.

 6. Trwa wizyta duszpasterska w naszej Parafii. Dziękujemy za życzliwość, pojazdy oraz ofiary na potrzeby Kościoła.

Program Wizyty Duszpasterskiej w tym tygodniu będzie następujący:

30 grudnia (poniedziałek)

od 8:30 - Świerszczów – 2 księży

od 8:00 – ul. Rubinowa ( z przerwą o godz. 9:00 i 11:00) – 1 ksiądz

od 15:30 – SHRO Dziekanów – 3 księży

31 grudnia (wtorek)

od 8:30 – ul. Konopnickiej, ul. Wiśniowa, ul. Orzeszkowej – 3 księży

2 stycznia (czwartek)

od 8:30 – Teptiuków – 3 ksiądz

od 15:30 – ul. Unii Horodelskiej - 2 księży

od 15:30 – ul. Jagiełły – 1 ksiądz

3 stycznia (piątek)

od 8:30 – Dziekanów Wieś – 2 księży

od 16:00 – Blok 61 i 63 – 2 księży

od 16:00 – Blok 43 i 46 – 2 księży

4 stycznia (sobota)

od 8:30 – ul. Dwernickiego – 3 księży  

 

 1. 1 stycznia Nowy Rok i zarazem Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze św. jak w każdą niedzielę. Przez cały dzień będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy od Sumy do Mszy św. wieczorowej na adorację. To zaproszenie kierujemy do KŻR Legionu Maryi, Lektorów, Ministrantów, KSM i OAZ, również do Domowego Kościoła.
 2. Prasa katolicka do nabycia pod chórem.

 3. Obejmijmy modlitwą rodziny, dzieci, młodzież, studentów, samotnych, chorych...Pod Twoją obronę...

   


Msze święte:

w niedziele - 800, 930, 1100, 1215, 1700
w dni powszednie - 700, 1700


Kancelaria parafialna:

w dni powszednie - 800 - 900,  1530 - 1630