II Niedziela Zwykła

 

  1. Dziś II Niedziela Zwykła. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Na Mszy św. o godz. 11:00 pragniemy objąć modlitwą Babcie i Dziadków z racji ich święta. Zapraszamy seniorów na tę Mszę św., a wnuki niech pamiętają o modlitwie i kwiatku dla swoich szczególnych opiekunów.

  2. Kończy się tydzień ekumeniczny. Pamiętajmy, że prawdziwy Kościół jest zbudowany na fundamencie Apostołów, a Jego Kamieniem Węgielnym jest sam Jezus Chrystus. Starajmy się o utrzymanie jedności z Chrystusem i braćmi. Nie zapominajmy, iż każdy grzech, a nawet każda świadoma niedoskonałość godzi w jedność Chrystusowego Kościoła.

  3. Dobiegła końca Wizyta Duszpasterska. Z głębi serca pragniemy podziękować za bardzo życzliwe i poważne potraktowanie odwiedzin waszych domów przez kapłana. Dziękujemy tym, którzy po nas przyjeżdżali, przyjmowali nas posiłkiem, składali ofiary, a przede wszystkim tworzyli klimat tych odwiedzin. Dużo jest wspaniałych rodzin katolickich, ale nie brak też i „kąkolu”. Są tacy, którzy nie mają i nie chcą mieć kontaktu z Kościołem często go krytykując.

  4. Pragnę serdecznie podziękować Panu Nadleśniczemu dr Marianowi Nagadowskiemu, a zwłaszcza Panu Kazimierzowi Małyszce i jego ekipie za ścięcie drzew przy Kościele..

  5. Wyjeżdżających na pielgrzymkę do Grecji firma turystyczna prosi o wpłatę 1 tys. zł. Do końca stycznia oraz o nr dowodu osobistego lub paszportu i datę urodzenia.

    Prasa katolicka do nabycia pod chórem, a w zakrystii są jeszcze do nabycia kalendarze katolickie na ten rok.

  6. Dzieci i młodzież przeżywają ferie zimowe. Serdeczna prośba do rodziców i dziadków, aby przypominali o niedzielnej Mszy św. swoim dzieciom i wnukom.

  7. Wszystkim solenizantom oraz Babciom i Dziadkom składamy najlepsze życzenia.

  8. Obejmijmy modlitwą młodzież studencką zdającą egzaminy semestralne oraz dzieci i młodzież szkolną... Pod Twoją obronę...


Msze święte:

w niedziele - 800, 930, 1100, 1215, 1700
w dni powszednie - 700, 1700


Kancelaria parafialna:

w dni powszednie - 800 - 900,  1530 - 1630